iOS 15.6 herkes için yayınlandı

0
913

[20 Temumuz 2022 Güncelleme notları: Bugün iOS 15.6 Apple tarafından yayınlandı. Bu konu ile ilgili bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz]

Bu yazıda iOS 15 güncellemelerinin haberlerini bulabileceksiniz. Apple sıklıkla son çıkan  iPhone işletim sistemi olan iOS 15’de güncellemeler yapmaktadır. Her yapılan güncelleme birçok sorunu giderirken çeşitli de iyileştirmeler getirmektedir. Aynı zamanda iPad cihazlarını ilgilendiren iPadOS güncellemelerini de konumuza ekleyeceğiz.

iOS 15.3’ün yayınlanmasından iki hafta sonra Apple, iOS 15.3.1 ve iPadOS 15.3.1’i iPhone ve iPad kullanıcılarına sunuyor. Apple, bu güncellemenin güvenlik düzeltmelerinin yanı sıra Braille ekranlarını etkileyen bir hata düzeltmesi içerdiğini söylüyor.

iOS 15.6 yayınlandı

iPhone’unuzdan Ayarlar uygulamasına gidip Genel’i ve ardından Yazılım Güncelleme’yi seçerek iPhone’unuzu iOS 15.6’e güncelleyebilirsiniz. Bugünkü güncellemenin yapı numarası 19G71’dir.

iOS 15.6 ne getiriyor?

  1. TV uygulamasında, sürmekte olan bir canlı spor oyununu yeniden başlatma ve duraklatma, geri sarma veya ileri sarma seçeneği eklendi.
  2. Ayarların, boş alan mevcut olsa bile cihaz depolama alanının dolu olduğunu söyleyen bir sorunu giderir.
  3. Mail’de metin gezinirken Braille cihazlarının yavaşlamasına veya yanıt vermemesine neden olabilen bir sorun düzeltildi.
  4. Safari’de bir sekmenin önceki sayfaya dönebileceği bir sorun düzeltildi.

Bunlara ek olarak, iOS 15.5’teki Apple Books’ta Apple’ın iOS 15.6 ile öenmli bir hata giderildi. Bu hata kitap açarken yaşanan çökme hatasıydı.

Apple bugün, iOS 15.6 dışında iPadOS 15.6, macOS 12.5 watchOS 8.7 ve tvOS 15.6’yı da yayınladı.

Aslında herkes iOS 16’ya odaklandı. Ancak iOS 16’ya henüz biraz daha zaman var.

 

Şimdiye kadar iOS 15 güncellemeleri hakkında sitemizde yayınlanan yazılar aşağıdaki gibi:

Önceki İçerikOculus Quest 3 rehberi- Ne zaman çıkacak? Özellikleri
Sonraki İçerikM2 işlemcili MacBook Air 2022 rehberi
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?