iOS 15 Gıda İzleme Özelliğiyle Beraber Gelecek

0
1102

iOS 15 işletim sistemi için sayaçlar çalışmaya başladı. iPhone akıllı telefonlarını coşturacak olan yeni işletim sistemi, 7 Haziran günü tanıtılacak. WWDC 2021 kapsamında duyurulacak olan işletim sistemi için de resmi açıklama gelmiş durumda.

Neredeyse bir hafta gibi bir süre sonra yeni sürümle tanışacağız. Yeni sürümde hangi özelliklerin olacağı konusunda ise ufak tefek bilgiler gelmeye başladı.

Ne yalan söyleyelim bu sefer Apple biraz işleri sıkı tuttu ve çok fazla bir bilginin sızmasını engelledi. Tanıtıma 8-9 gün kala ise herhangi bir görsel olmadan yeni bir özellik için yeni bir iddia geldi. İddiaya göre işletim sisteminin bu sürümünde gıda izleme adı verilen bir özellik olacak.

Bunu da Okuyun: Apple Watch 7 Şeker Ölçmeyi Başarabilecek mi?

iOS 15 Gıda İzleme Özelliği Nasıl Çalışacak?

Gıda izleme özelliği yeni bir özellik değil. Gıda izleme özelliği, bir nevi yemek takip özelliği şeklinde olacak. Sistem sayesinde yediğiniz besinleri kayıt edebileceksiniz.

Ne kadar kalori aldınız, gün içerisinde hangi besinleri yediniz gibi bilgileri bu gıda takip sistemi üzerinden takip edebileceksiniz. Gıda takip uygulamasının manuel olarak mı çalışacağı yoksa bir veritabanı üzerinden mi çalışacağı bilinmiyor.

Yani yiyeceğimiz besinleri hazır olan yiyecek tablolarından mı seçeceğiz yoksa, manuel olarak giriş mi yapacağız bilemiyoruz. iOS 15 gıda takip sisteminin bir veritabanı üzerinden çalışması durumunda bile, sürekli olarak besinlerin güncellenmesi söz konusu olabilir.

iOS 15

Ayrıca besinlerin kalori değerleri ve diğer besin değerleri gibi konularda da bilgi verilmesi sağlanabilir. Henüz iOS 15 gıda takip sisteminin diğer detayları belli değil. Dediğimiz gibi herhangi bir görsel sızıntısı gelmedi.

Görseller geldiği zaman özellik daha detaylı olarak ortaya çıkacaktır. Tanıtım sırasında ise Apple’ın bu özellik konusunda daha fazla bilgi vermesi ve özelliğin üzerinde durması bekleniyor. Çünkü söz konusu sistemin Apple Watch akıllı saatleri ile beraber çalışması da söz konusu olabilir.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Şifrenizi Unutursanız Ne Yapmalısınız ?

Özellikle kalori hesapları için gıda takibinin önemi büyük olacak. Gerisi artık Apple’a bırakılmalı. Bundan bir hafta kadar sonra zaten gerçekleri doğrudan Apple’dan öğreneceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?