iOS 15 Beta Sürümü Bu Aşamada Yüklenmeli mi?

0
576

iOS 15 tanıtıldığı ilk zamandan beri odak noktamızda olan işletim sistemi sürümlerinden sadece biri. Bunun yanında tabii ki yeni iPadOS, MacOS, watchOS ve tvOS sürümleri de yayınlandı.

Fakat kullanım alanı açısından baktığımız zaman, iPhone serisi Apple’ın en geniş kullanıcı kitlesine sahip olan serisi. Haliyle iOS 15 işletim sistemi de daha çok dikkat ettiğimiz, daha çok takip ettiğimiz yazılım. Yakın zamanda yeni beta sürümü de yayınlanan işletim sistemi için iPhone kullanıcılarından da bazı sorular gelmeye başladı.

iPhone kullanıcılarının bu yeni beta sürümünden sonra en çok sorduğu soru ise iOS 15 Beta yüklenmeli mi sorusu. Kullanıcılar bir yandan yeni özellikleri denemek istiyor ve yeni sürüme geçmek istiyor bir yandan da henüz çok yeni olan serinin hataları olabileceğinden çekiniliyor. Peki, son kullanıcılar şu an ne yapmalı?

İlginizi Çekebilir: iOS 15 Beta 3 Yayınlandı! Neler Yeni?

iOS 15 Beta için Acele Etmeye Gerek Yok

Evet Apple’ın yeni sürümde güzel düzenlemeler yaptığı kesin. Yeni özellikler merak uyandırıyor ve yerinde özellikler. Bunun yanında pil gibi konularda da ekstra optimizasyonlar olduğunu da biliyoruz. Böyle bakıldığı zaman tabii ki yeni iOS sürümü daha çekici bir sürüm olarak dikkatimize takılıyor.

Fakat bir yandan da şunu görmek lazım ki henüz bu sürüm beta 3 serisinde. Üstelik beta 3 sürümü de yeni yayınlandı. Şu aşamada daha çok geliştiriciler hedef alınıyor. Apple’ın geliştiriciler üzerinde ilk testlerini yapmaya başladığını görüyoruz. Belki beta sürümünde çok hata yok belki beta sürümünde çok hata çıkacak.

iOS 15 Beta

Henüz 3.betadan bunu söylemek çok mümkün değil. Böyle değerlendirildiği zaman, geliştirici sınıfında olmayan son kullanıcıların biraz daha beklemesi daha mantıklı gibi gözüküyor.

Beta sürümünde ortaya çıkabilecek olan bir sorunun giderilmesi zaman alabilir. Çok yeni bir işletim sisteminden söz ediyoruz. Telefon konusunda ya da telefonun yazılımı konusunda çok yetkin değilseniz, karşınıza çıkan bu sorunlarda çaresiz kalabilirsiniz. En azından birkaç beta daha beklemek daha mantıklı.

Tabii ki en sorunsuz sürüm olan yani final sürümü de beklenebilir. Dediğimiz gibi iOS 14 işletim sistemi de oldukça başarılı ve güncelleme almaya devam ediyor. Final sürümüne kadar iOS 14 serisinin tadı çıkarılabilir. Nasıl olsa iOS 15 serisine geçilecek.

Önceki İçerikiOS 15 Beta 3 Yayınlandı! Neler Yeni?
Sonraki İçerikKarşılaştırma: M1 işlemcili MacBook Pro vs Intel işlemcili MacBook Pro (13 inç)
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?