iOS 15 Beta 3 Yayınlandı! Neler Yeni?

0
242

iOS 15 Beta sürümleri için yavaş yavaş süreç hız kazanmaya başlayacak. Yeni iPhone tanıtımları sonrasında söz konusu sürüm için de final sürümünün gelmesini beklediğimizi düşünecek olursak, betaların hızlanması hiç sürpriz bir durum olmadı. En son iOS 15 Beta 3 sürüm yayınlandı.

Sonuçta yeni işletim sisteminin yeni betası olduğu için bu sürümde de bazı değişiklikler ortaya çıktı. Özellikle Safari konusunda bazı değişiklikler direkt olarak göze çarpmış oldu. Biz de bu yenilikleri bir arada topladık. Yeni betaya geçmek isteyenler için güzel bir bilgilendirme yapmak istedik. Değişikliklere bakalım.

İlginizi Çekebilir: Apple MagSafe Battery Pack Satışa Sunuldu! İşte Fiyatı

iOS 15 Beta 3 ile Neler Değişti?

Birkaç başlık altında yenilikleri toplamak en mantıklısı olacak. Çok fazla, çok önemli değişiklik yok. Ama olması iyi olan düzenlemeler var.

iOS 15 Beta 3

Safari Arama Arayüzü: Safari tarayıcı için arama arayüzünde bazı değişiklikler yapılmış. Arama arayüğzü artık daha sade ve daha kolay ulaşılabilir olacak.

iOS 15 Beta 3

App Store Açılış Ekran Düzenlemesi: Widget dizilimini daha çok öne çıkaran yeni bir açılış arayüzü ile güncellenen App Store, son yeniliklere uyum sağlamış desek yeridir. Arayüzde çok büyük değişiklik yok ama dediğimiz gibi açılış arayüzünde özelleştirmeler var.

iOS 15 Beta 3

Apple Müzik Widget Güncellemesi: Apple Müzik Widgetları için bir düzenleme söz konusu. Artık oynayan şarkıya göre albüm kapağı seçmek yerine, renk seçimi ve arka plan düzenlemesi yapılıyor. Ayrıca yeni duraklatıldı etiketleri sayesinde de bir şarkının ne zaman çalındığı ya da ne zaman duraklatıldığı konusunda detaylı bilgi gösterilecek.

Odak Menüsü Güncellemesi: Odak özelliğinde kullanılan menünün tasarımında da değişiklikler yapıldı. Her odak düzenlemesi için ayrı yerleşimler yapıldı.

Sıfırlama Menüsü için Düzenleme: Ayarlar bölümünde yer alan iPhone için Sıfırlama menüsü artık iPhone’u Aktar veya Sıfırla olarak geçecek. Bu kısımda sıfırlama seçeneğinin altında yeni bir iPhone için ayarlamaların yapılmasını sağlayan menü de yer alacak.

Gördüğümüz değişiklikler şu an için bunlar. iOS 15 ile gelen bazı özellikler ve değişen menüler üzerinde yeniden düzenlemeler yapılmaya başlamış gibi gözüküyor. Beta içerisinde farklı bir şey çıktığı zaman onun da eklemesini yapacağız.

Önceki İçerikApple MagSafe Battery Pack Satışa Sunuldu! İşte Fiyatı
Sonraki İçerikiOS 15 Beta Sürümü Bu Aşamada Yüklenmeli mi?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?