iOS 15 Beta 1 Batarya Testlerinde Nasıl?

0
570

iOS 15 sunulalı bir ayı aşkın bir zaman oldu. Yeni sürüm duyuruldu ve genel olarak kararlılığın da arttığını gördük. Daha iyi bir işletim sisteminin geldiği kesin. Beta sürümleri de hızlı bir şekilde yayınlanmaya devam ediyor. Bu konuda da sorun yok. Bir yandan betalar yayınlanmaya devam ederken bizim de merak ettiğimiz bir konu oldu. iOS 15 batarya konusunda nasıl? iOS 15 Beta 1 batarya testlerine baktık ve az çok fikir sahibi olduk.

Takip edenler mutlaka görmüştür iAppleBytes tarafından hazırlanan batarya karşılaştırmalarına daha önce de yer vermiştik. Fakat bu kez durum bu kez biraz daha farklı. Birincisi henüz beta testlerinde olduğu için tabii ki iOS 15 beta 1 batarya performansı %100 olmayacaktır.

Yani final sürüm yayınlandığı zaman sonuçlar çok daha iyi olacaktır. Bir diğer yandan ise bu kez testte beta sürüm olduğu için sadece 3 iPhone modelinin kullanıldığını görüyoruz.

Bizim de burada görmek istediğimiz zaten ilk testlerde birkaç modelde nasıl performans ortaya çıktığı. Öyle mükemmel bir test beklemiyoruz. Detaylı batarya testleri ancak final sürüm yayınlandığı zaman ortaya çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir: Apple, iPhone 12 Pro Kameralarını Öne Çıkaran Yeni Video Yayınladı

iOS 15 Beta 1 Batarya Konusunda Nasıl?

Pil testlerinde iyi bir karşılaştırma yapmak için son güncel stabil sürüm kullanılmış. iOS 14.6 ile testler yapılmış. Bu testlerde de 3 akıllı telefon kullanılmış. iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone SE 2020 modelleri kullanılmış. iOS 14.6 sürümünde elde edilen pil süreleri şöyle;

  • iPhone 6S: 1 saat 49 dakika
  • iPhone 7: 3 saat 28 dakika
  • iPhone SE 2020: 3 saat 42 dakika

Bunlar son kararlı sürüm için elde edilen süreler olarak gözüküyor. Dediğimiz gibi bir de iOS 15 Beta 1 sürümü ile testler yapılmış durumda. Yeni sürümün beta testlerinde de yine aynı telefonlar kullanılmış. Yeni sürümde elde edilen pil süreleri ise şöyle;

  • iPhone 6s: 1 saat 53 dakika
  • iPhone 7: 3 saat 38 dakika
  • iPhone SE 2020: 3 saat 41 dakika

Görüldüğü gibi arada çok büyük fark yok. Hatta beta sürüm olmasına karşın iOS 15 pil süreleri konusunda daha iyi gibi gözüküyor. Bu mini test burada dursun. Final sürüm yayınlandığı zaman detaylı testleri de yayınlayacağız.

Önceki İçerikApple, iPhone 12 Pro Kameralarını Öne Çıkaran Yeni Video Yayınladı
Sonraki İçerikİOS 15 odak modu nedir? Nasıl kullanılır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?