iOS 15.2 ile iPhone 13 Pro’ya Çok Güzel Bir Artı Geliyor

0
469

iOS 15.2, birçok yeni özelliği de beraberinde getirecek gibi duruyor. Yakın zamanda bu sürümün getireceği yeni özellikler için bazı paylaşımlarda bulunmuştuk. Fakat her zaman olduğu gibi işler sürüm notlarıyla sınırlı kalmıyor. Sürüm notlarının dışında kullanıcılar tarafından da fark edilen yenilikler oluyor.

Yine böyle bir gelişme daha yaşandı. Kullanıcılar yeni beta ile testleri yapmaya başladıklarında yeni özellikleri keşfetmeye başladı. Bu özelliklerden birisi de iPhone 13 Pro akıllı telefonlarının öne çıkan modlarından biri olan makro moduyla ilgili olacak. Ortaya çıkan detaylara göre, Apple bu konuda da işleri kolaylaştıracak.

iOS 15.2 ile iPhone 13 Pro’ya Makro Çekim Butonu Geliyor

Makro çekim modu ilk duyurulduğu zaman, iPhone 13 Pro akıllı telefonlarında bu moda otomatik olarak geçiş özelliği eklenmişti. Fakat moda otomatik olarak geçilmesi kullanıcıları pek memnun etmedi. Sonucunda da Apple özelliği kullanıcıların direkt olarak kapatmasını sağlayan yeni bir artı daha ekledi.

iOS 15.1 güncellemesiyle beraber makro çekime geçişte otomatik özelliği kapatabiliyordunuz. Ama bu da yetmedi. Çünkü işlerin daha işlevsel olması ve makro çekim modunun daha rahat kullanılması gerekiyordu.

iOS 15.2

İşte iOS 15.2 ile beraber bu sorun tamamen çözülecek gibi duruyor. Kullanıcıların keşfettiklerine göre, söz konusu yeni güncelleme sonrasında makro çekim moduna geçmek için kamera arayüzünde bir çiçek botunu yer alacak.

Bu butona basıldığında özellik aktif edilmiş olacak ve kullanıcılar makro çekim moduna geçiş yapmış olacak. Eğer buton kapalı konuma getirilecek olursa o zaman da anlayacağız ki makro modunu kapattık ve bu şekilde kamerayı kullanıyoruz.

Her iki şekilde de kullanıcıların modlar arası geçişi çok kolaylaştırılmış olacak. Modların daha kolay bir hale gelmesi tabii ki iyi bir gelişme ama bu makro çekim modu üzerine daha çok düzenleme gelir gibi gözüküyor. Apple sadece bunlarla sınırlı kalmayacaktır.

Yeni kamera özelliklerini geliştirmek adına iOS 15 güncellemelerini takip etmek gerekecek. Yeni güncellemelerle beraber neler değişecek zamanla göreceğiz.

Önceki İçerikAirPods Pro 2 Çıkış Tarihi için Bir İddia Daha Geldi
Sonraki İçerikGerçek Dinozor Dişi Bulunan iPhone 13 TYRANNOPHONE
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?