iOS 15.2 Beta 2 ile Ortaya Çıkan Tüm Değişimler

0
312

iOS 15.2 beta 2 sürümünün yakın zamanda yayınlandığını dile getirmiştik. Aslında her beta için ayrı ayrı getirdiği özellikleri değerlendirmek yerine bu bilgileri tek sayfada topluyoruz ama iOS 15.2 sürümünün beta 2 serisi ayrı değerlendirilmesi gereken sürümlerden biri oldu.

Beklenen değişiklikleri beraberinde getiren yeni beta sürümü, aynı zamanda dijital miras özelliğinin de gözüktüğü sürüm oldu. Yine dijital miras özelliği konusunda da yakın zamanda bir paylaşım yapmıştık. Şimdi de genel olarak yeni gelen özellikleri bir değerlendirelim. Bu henüz beta 2 serisinde karşımıza çıkan değişimler. Final sürümüne göre yeni özellikler de gelebilir.

iOS 15.2 Beta 2 Sonrasında Gözüken Yenilikler

İlk değişiklik dediğimiz gibi dijital miras değişikliği oldu. Artık iPhone kullanıcılarının ayarlar menüsünden kendilerine bir dijital mirasçı seçmelerinin mümkün olduğu bilgisi verildi. Bu sürümün testlerinden sonra final serisinde özellik resmi olarak yayınlanmış olacak.

İkinci yenilik ise iletişim güvenliği özelliği olacak. Mesajlar uygulamasından gelebilecek olan çıplaklık içerikli fotoğraf ve videolar için uyarı ekleyecek yeni özellik, çıplaklık içeren mesajları bulanık olarak gösterecek.

Yeni sürüm sonrasında değişiklik gösterecek olan bölümlerden bir diğeri ise Apple TV uygulaması olacak. Altta yer alan sekme yerine yanda özel bir kenar çubuğu tasarımı kullanıldığını göreceğiz. Bu sayede uygulamanın işlevselliğinin de artması sağlanacak. Yeni Store kısmı da geliştirilecek.

iOS 15.2 beta 2

iOS 15.2 beta 2 serisinde yer alan son özellik ise E-postamı Gizle özelliği olarak gözüküyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar uygulamalar ve web sitelerine girerken, gizliliklerini korumak için rastgele mail seçimi yapabilecekler.

iOS 15.2 beta 2 yenilikleri şimdilik bu yeni önemli artılar olarak gözüküyor. Söylediğimiz gibi daha uzun süre beta güncellemeleri devam edebilir. Yeni betalarda yeni özellikler de görme şansımız olacaktır.

Final sürümüne kadar gelecek olan değişiklikleri aktarmaya devam edeceğiz. Final sürümünden sonra bu saydığımız özelliklerin kullanımları hakkındaki detayları da paylaşacağız.

Önceki İçerikiOS 15.2 ile Dijital Miras Dönemi Başlıyor
Sonraki İçerikApple, Yeni Yıl Özel Sayfasını Yayınladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?