iOS 15.1 Güncellemesinin Ne Zaman Geleceği Gözüktü

0
542

iPhone kullanıcıları iOS 15 işletim sistemi sürümüne geçmek için çok aceleci davranmadı. Yeni sürüme geçişler biraz daha yavaş ilerliyor diyebiliriz. Tabii ki söz konusu işletim sistemi sürümünün çabuk kabullenilmemesinin nedenleri de yok değil. Başta bu sürümde yer alan hataların bu duruma neden olduğu düşünülüyor. Fakat Apple bir yandan da hızlı davranıyor ve işletim sistemine sürekli güncellemeler veriyor. Zaman zaman gelen ara güncellemeler bir yana ilk büyük sürüm güncellemesi olan iOS 15.1 serisini de merakla bekliyoruz.

Beta süreci devam eden yeni işletim sistemi güncellemesinin, ne zaman yayınlanacağı konusunda da bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda.

İlginizi Çekebilir: Yeni MacBook Pro Çentik Ekranla Beraber Gelebilir

iOS 15.1 Ne Zaman Yayınlanacak?

Yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda bilgilerin sızmasını sağlayan bir kullanıcı oldu. Apple ürün güvenliği ekibinden bir mail aldığını belirten kullanıcı, mailde iOS 15.1 çıkış tarihi konusunda bilgi verildiğini gösteriyor.

Mail görsellerini de paylaşan kullanıcıya göre yeni sürüm, 18 Ekim etkinliğinden sonra gelecek. Etkinlik sırasında final sürümün yayınlanması beklenmiyor. Bu sızıntıya göre 25 Ekim tarihinde, yani etkinliğin 1 hafta kadar sonrasında iOS 15.1 final sürümü yayınlanmış olacak.

Yeni sürümün yayınlanmasıyla beraber iOS 15 işletim sistemlerine geçişinde hızlanması bekleniyor. Çünkü bu sürümle beraber büyük oranda hataların giderildiğini göreceğiz. Sadece hataların giderilmesiyle de kalınmayacak. iOS 15 tanıtımı sırasında duyurulan ama sonrasında göremediğimiz SharePlay gibi özelliklerin de yine bu sürümle beraber gelmesi bekleniyor.

iOS 15.1

Beta sürecinde zaten bunları da görmüştük. Sadece bu da değil. ProRes video desteği gibi desteklerin de yeni sürümle beraber öne çıkması söz konusu olacak.

Hataların iyileştirileceği, sorunların giderileceği ve pil konusunda kesinlikle daha iyi bir çözüm sunulacağını düşündüğümüz iOS 15.1 sürümü yayınlandığı zaman yine testlerimizi yapacağız. Özellikle pil testleri konusunda sonuçları bekliyoruz.

Çünkü iOS 15.0.1 sürümünde yapılan pil testleri, kullanıcıları çok tatmin etmedi. iOS 14.4 sürümüne göre biraz daha geri planda kalan pil süreleri görmüştük. Haliyle yeni güncellemeyi de merakla bekliyoruz.

Önceki İçerikYeni MacBook Pro Çentik Ekranla Beraber Gelebilir
Sonraki İçerikApple Watch 7 ile Apple Watch 6 Yan Yana Nasıl Gözüküyor?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?