iOS 15.1.1 Yayınlandı! Önemli Bir Sorun Giderildi

0
762

iOS 15 sürümü ilk yayınlandığı bazı hataları olduğunu biliyoruz. Her yeni mobil işletim sisteminde olduğu gibi bu sürümde de ufak tefek hatalar vardı. Ama güncellemeler hızla geliyor. Apple yine elini çabuk tutarak peşi sıra güncellemeler vermeye başladı. Kısa süre önce iOS 15.1.1 sürümü de yayınlandı ve yaşanan bir sorun daha giderildi.

Ara güncelleme hatta mini güncelleme olarak göreceğimiz bu güncelleme sonrasında hangi sorun giderildi ve neler değişti daha yakından bakalım.

iOS 15.1.1 Güncellemesi ile Çağrı Sorunları Giderildi

Baştan belirtelim ki bu sürümün amacı iPhone akıllı telefonlarına bir yenilik kazandırmak değil. Bu sürümün amacı başta söylediğimiz gibi tespit edilmiş olan hataların önüne geçmek.

Apple’ın tam olarak hangi hatayı düzelttiği konusunda da bilgi var. Sürüm notlarına bakacak olursak, iPhone 12 ve iPhone 13 akıllı telefonlarında yaşanan çağrı sorunu giderilmiş.

Neydi bu sorun? Kullanıcılar telefon ile arama yaptıkları zaman, anlık olarak kesintiler yaşadıklarını ve aramaların düştüğü gördüklerini söylüyorlardı. iPhone 12 ve iPhone 13 akıllı telefonlarında gözüken bu sorun, yeniden çağrı yapmanız gerekliliğini ortaya çıkarıyordu.

iOS 15.1 Beta 1

iPhone 12 ve iPhone 13 akıllı telefonlarında yaşanan bu sorun sadece operatör çağrısı kısmında da yaşanmıyordu. FaceTime aramasında da çağrıların aniden düşebildiği konusunda geri dönüşler yapılıyordu.

Sonuç olarak Apple’ın bu sorunu gidermek adına iOS 15.1.1 güncellemesini sunduğunu görüyoruz. Güncellemenin boyutu çok yüksek değil. Sorun yaşayan telefonlara gelen güncelleme yaklaşık 400 MB boyutunda.

Bu da demek oluyor ki güncellemeyi yüklemek oldukça basit. Ara sürüm güncellemesi de geldiğine göre artık beklediğimiz sürüm iOS 15.2. En son beta 3 serisi yayınlanan bu güncelleme, önemli yenilikleri de beraberinde getiren bir güncelleme olacak.

Şimdi beklediğimiz sürüm artık bu büyük güncellemenin geleceği sürüm. Tabii ki sonrasında iOS 15.3 sürümünün güncellemesini bekleyeceğiz.

Önceki İçerikApple Kullanıcıları Kendi iPhone Telefonları Tamir Edecek! İşte Yeni Sistem
Sonraki İçerikDüzenlenmiş bir iPhone fotoğrafının orijinaline nasıl ulaşılır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?