iOS 15.0.2 ile Hangi Düzenlemeler Geldi?

0
1293

iOS 15 sürümünde bazı hatalar olduğu konusunda paylaşımlar yapıyoruz. Bu hataların neler olduğu konusunda yaptığımız paylaşımlar bir yana gelen düzenlemeler için de paylaşımlar yapıyoruz. En son iOS 15.0.2 sürüm güncellemesi yayınlandı.

Bu sürümle beraber de yine yaşanan önemli sorunların giderildiğini gördük. Sadece iPhone 13 serisinde yaşanan sorunlar değil, diğer iPhone modelleri için de yaşanan bazı sıkıntıların giderildiği açıklandı. Hem sürüm notları açıklanan hem de geliştiricilerin testleri tamamlanan sürümde yer alan değişikliklere bakalım. Hangi iyileştirmeler yapılmış ve düzenlemeler neler?

İlginizi Çekebilir: Apple Yeni Etkinliğini Duyurdu! Neler Tanıtacak?

iOS 15.0.2 ile Giderilen Sorunlar Neler?

Sürüm notlarında yer alan bilgilere göre iPhone akıllı telefonlarda yapılan iyileştirmeler hemen aşağıda.

  • AirTag için yaşanan tespit sorunu ve cihazın uygulamada görüntülenmemesi sorunları giderilmiş durumda.
  • iPhone 13 modellerinde yer alan iTunes üzerinden geri yükleme işleminin hata ile sonuçlanması sorunu giderildi.
  • Daha önce gündeme getirdiğimiz MagSafe özelliğine sahip deri cüzdan kılıfının bul uygulamasının içerisinde görüntülenmemesi sorunu giderildi.
  • Mesajlarda yaşanan bazı dikkat çekici sorunlar giderildi.
  • CarPlay sisteminde yaşanan ses sorunları ve sistemde yaşanan kopma sorunları giderildi.

Yeni güncelleme sonrasında yapılan düzenlemeler bu şekilde. Bunun da bir ara güncelleme olduğu net. Zaten sürümün iOS 15.0.2 şeklinde yayınlanmış olması da ara güncelleme olduğunun kanıtı.

Büyük bir güncelleme gelmemesine karşın ara güncellemeler de çok önemli. Yukarıda da gördüğünüz gibi tespit edilen çok fazla hatanın giderilmesi durumu söz konusu oluyor.

iOS 15.0.2

Hem iPhone 13 için hem de diğer iPhone modelleri için Apple’ın incelemeleri devam ediyor. Muhtemelen iOS 15 işletim sistemi için ara güncellemeler de gelmeye devam edecek. Yine yaşanan sıkıntılar olacaktır.

Ara güncellemeler yayınlanmaya devam ettikçe, işletim sisteminin son sürümünde neler değişecek göreceğiz. Sadece bu ara güncellemeler değil, büyük güncellemeleri de bekliyoruz.

Henüz iOS 15 yolculuğu yeni başladı. Daha bu sürümde değişecek çok fazla şey olacaktır. Pil ve performans konusunda da daha iyi sonuçlar için yeni sürümleri beklememiz lazım.

Önceki İçerikApple Yeni Etkinliğini Duyurdu! Neler Tanıtacak?
Sonraki İçerikApple, AirPods Pro Servis Programı için Güncelleme Yaptı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?