iOS 15.0.2 Dönüşleri için İmzalar Durdu

0
212

Apple’ın iOS 15 işletim sistemi üzerindeki mesaisi daha uzun süre devam edecek gibi duruyor. İşletim sistemi sürekli olarak güncelleme alıyor. Tespit edilen sorunların tamamen giderilmesi bir tarafa bir yandan da işletim sistemi sürümüne sürekli yeni özellikler ekleniyor. Geçtiğimiz günlerde iOS 15.1 ilk büyük güncellemesinin de yayınlandığını gördük. Bu sürüm yayınlandıktan sonra ise iOS 15.0.2 için beklenen karar ortaya çıktı.

İlk büyük güncellemenin gelmesinin ardından eski sürüm için imzaların kapatıldığı ortaya çıktı. Peki bu nasıl bir anlama geliyor? Eski sürüme geçmek mümkün olacak mı?

iOS 15.0.2 için Son Durum Ne?

iOS 15.1 güncellemesi, Apple’ın tespit edilen birçok sorunu giderdiği bir güncelleme oldu. Bunun yanında güncelleme ile önemli bazı yenilikler de gelmişti. Bu önemli yenilikler neler paylaşmıştık. Yeni özellikler düzenlemeler derken şu an zaten kullanımı önerilen sürüm, son sürüm olan iOS 15.1 serisi.

iOS 15.0.2 ise bazı sorunları gideren ara bir güncelleme olmuştu. Bu eski güncellemenin imzalarının kapatılması durumunda, kullanıcıların bu eski sürüme dönmesi de mümkün olmayacak.

Yani kullanıcılar en son güncelleme olan 15.1 serisini yükledikten sonra eski sürüme geri dönüş gerçekleştiremeyecekler. Zaten dediğimiz gibi şu an için en iyi olanı, son sürümü kullanmak olacaktır.

iOS 15.0.2

Şu an en stabil çalışan ve tüm yenilikleri beraberinde getiren sürüm 15.1 olarak gözüküyor. Yakın zamanda paylaştığımız haberde SharePlay özelliğinin de yeni sürümde kullanıma girdiği hakkında bilgiler vermiştik.

Hem bu yeni özellikleri kullanmak hem de tespit edilen güvenlik açıklarından kurtulmuş bir sürüme geçmek adına dediğimiz gibi zaten en mantıklısı 15.1 serisini kullanmak. Zaten Apple için bu da yeni bir durum değil.

Genelde yeni güncellemeler geldikten sonra, kısa bir süre içerisinde eski sürümlerin imzaları kapatılıyor. Böylece kullanıcıların en güvenli ve en stabil yeni sürümde kalması sağlanıyor. Apple’ın geçmişte de bunu sürekli yaptığını gördük. Bundan sonra da devam edecektir.

Önceki İçerikApple, Beats Fit Pro Kulaklıklarını Duyurdu! Fiyatı Ne?
Sonraki İçerikApple’ın Yeni İşletim Sistemi homeOS mu Olacak?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?