iOS 15.0.1 Güncellemesi Yayınlandı!

0
739

iOS 15 güncellemesi 20 Eylül itibariyle yayınlanmıştı. Yeni güncellemenin yayınlanmasının hemen arkasından, bazı sorunlar yaşandığı ve bu sorunların daha çok iPhone 13 akıllı telefon modellerine yansıdığı konusunda bilgiler paylaşılmıştı. iPhone 13 modellerinde ortaya çıkan işletim sistemi kaynaklı hataların ise zaman içerisinde düzeleceği söylenmişti. Apple her zaman olduğu gibi bu konuda dediğini yaptı ve iOS 15.0.1 güncellemesinin yayınlandığını duyurdu.

Güncelleme çeşitli performans sorunlarını giderdiği gibi iPhone 13 özelinde yaşanan sorunların da giderilmesini sağladı. Bu güncelleme ile beraber nelerin değiştiğine ve hangi hataların giderildiğine bakalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Mini DxOMark Kamera Puanı Ortaya Çıktı

iOS 15.0.1 ile Çözülen Sorunlar

Yeni güncelleme daha çok iPhone 13 modellerinde yer alan hatalara odaklanıyor. Seri satışa çıktığı gibi yaşanan bu hatalar, birçok kez gündeme getirilmişti. Apple en sık gündeme gelen hatalar için çözüm sunmuş.

Güncelleme ilk olarak Apple Watch ile kilit açma özelliğinde yaşanan sıkıntıların önüne geçiyor. Bu güncelleme sonrasında kilit açmayı engelleyen hata da ortadan kaldırılıyor. Ayrıca telefonda Apple Watch için gösterilen uyarılar da kaldırılıyor.

Bu yapılan düzenlemelerin ilki olarak dikkat çekiyor. iOS 15.0.1 ile yapılan ikinci düzenleme ise depolama alanı uyarı mesajı konusunda. Kullanıcılar depolama alanı kısmına girdiklerinde yeterli depolama alanı olmadığı konusunda uyarı mesajı alıyorlardı.

iOS 15.0.1

Şimdi ise bu konuda da düzenlemeler yapılmış. Artık iOS 15.0.1 sürümüyle beraber bu şekilde bir hata alınmayacak.

Şimdilik sürüm notlarında yer alan düzenlemeler bunlar. Dediğimiz gibi genel bir düzenleme ve genel bir performans artışı da söz konusu. Ama bir yandan da şunu söylemek lazım ki bu güncellemelerin devamı gelecektir. Şikâyet edilen daha fazla konu var.

Apple hem büyük güncellemeler ile hem de ara güncellemelerle beraber sorunların çözümü için çalışıyor. iOS 15.1 ilk büyük güncellemesini de yakında göreceğiz gibi duruyor. Ama bu güncellemeler için kesin bir tarih vermek ne yazık ki çok mümkün olmuyor.

Şu an bildiğimiz beta süreçlerinin devam ettiği. iOS 15.1 güncellemesi için de beta süreci 2.beta seviyesine kadar geldi.

Önceki İçerikiPhone 13 Mini DxOMark Kamera Puanı Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiPhone 13 MagSafe Kılıflarında Sorun Yaşıyor İddiası
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?