iOS 14 Public Beta Ne Zaman Yayınlanır?

0
258

iOS 14 Public beta sürümünü bekleyen çok fazla iPhone kullanıcısı var. Malum herkeste geliştirici hesabı yok ve şu an için iOS 14 beta sürümü sadece geliştiricilere açılmış durumda. Apple’ın herkese açık sürümü yayınlaması daha fazla kullanıcının yeni sürümü denemesini sağlayacak.

Bunları zaten biliyoruz ama asıl merak ettiğimiz bölüm, herkese açık betanın ne zaman yayınlanacağı. Belki bazı değişiklikleri de beraberinde getirecek olan herkese açık beta için kesin bir tarih olmadığını söyleyerek başlayayım.

Apple tanıtımda, şu gün herkese açık beta yayınlayacağım demedi. Ama geçen seneki sürümlerden elde etmiş olduğumuz tecrübeler var. Ayrıca Apple’ın da kesin gün vermemesine karşın işaret ettiği bir zaman var.

Bakın: iOS 13.5.1 Pil Sorunu Yaşıyor

iOS 14 Public Beta Yayın Zamanı

Geçen senelerle kıyasladığımız zaman herkese açık beta sürümü, Temmuz ayının ilk iki haftası içerisinde yayınlanacak. Zaten Apple’ın işaret ettiği zaman da Temmuz ayı olarak anlaşılıyor.

iOS 14 Public

Bu hafta başında ya da önümüzdeki hafta başında iOS 14 geliştirici beta 2 sürümü yayınlanacak. Geliştirici beta 2 sürümü ile public betanın aynı anda yayına açılması bekleniyor. Yani bu hafta başında ya da önümüzdeki hafta başında herkese açık sürümün yayınlanması olası.

iOS 12 için de iOS 13 işletim sistemi için de aynı süreç işlemişti ve public beta, ikinci geliştirici beta sürümüyle beraber gelmişti.

iOS 14 Final Sürüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Final sürümünün ne zaman yayınlanacağı ise daha net. Final güncellemesi Eylül ayında tüm destekli iPhone modellerine gelecek. Tabii ki buna yeni iPhone modelleri de dahil edilebilir. iPhone 12 serisinin tamamı iOS 14 işletim sistemiyle satışa sunulacak.

Tarihlerde bir değişiklik beklemiyoruz ama değişiklik olursa güncelleme vereceğiz.

Önceki İçerikiOS 14 Bildirimi Sonrası Reddit Güncellemesi Hazırlandı
Sonraki İçerikMac Bilgisayarlarda Yeni Güvenlik Sorunu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?