iOS 14 Pil Sorunu Doğrulandı

0
10306

iOS 14 işletim sisteminin yayınlanması ve ilk düzenleme güncellemelerinin gelmesine rağmen, tamamen sorunsuz bir işletim sistemi sunulduğunu söylemek yanlış olur. Yeni sürümde de belli başlı sorunlar devam ediyor ve Apple güncellemelerle bu sorunları gidermek üzerine çalışma yapıyor.

Firma bir yandan sorun çözümü için çalışmalar yaparken bir yandan da kullanıcıları bilgilendirmeye devam ediyor. Son olarak iOS 14 serisinde yer alan pil sorununa ilişkin bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile kullanıcıların şikayetleri de cevap buldu.

Apple: iOS 14 ve watchOS 7 Sürümünde Pil Sorunları Var!

Olayın ortaya çıkmasının nedeni kullanıcıların Apple’ın destek sayfasına atmış olduğu yorumlar. Kullanıcılar Twitter destek sayfasına o kadar çok mesaj attı ki Apple yeni işletim sisteminde pil sorunu olup olmadığı konusunda açıklama yapmak zorunda kaldı.

Yapılan açıklamaya göre iOS 14 ve yeni akıllı saat yazılımında aralarında hızlı pil tüketim sorununun da olduğu bazı hatalar var. Toplamda 7 ayrı sorun bulunduğu söyleniyor ama bunların içerisinde en çok dikkat çekeni tabii ki pil sorunu olarak dikkat çekiyor.

Oluşan pil sorununun çözülmesi için Apple’ın ufak tefek önerileri var ama bu önerilerin işe yaradığını söyleyen kullanıcı da yok. Muhtemelen pil konusunda tüm modelleri için sorunu çözecek yeni bir güncelleme yayınlanması gerekecek.

iOS 14

Şu an beta sürümü devam eden iOS 14.2 güncellemesinin pil sorunu için de kesin çözüm oluşturmasının olası olduğu söyleniyor. Fakat bir yandan da şunu belirtmek gerekiyor ki henüz iOS 14.2 güncellemesi için sürüm notları belli olmuş değil.

Sürüm notlarını incelemek gerekecek çünkü sürüm notlarında genelde pil konusunda düzenleme yapılıp yapılmadığı söyleniyor. Daha önce iOS 14 ile iOS 13.7 sürümü arasında pil değerlendirmesi yapmış ve süreleri paylaşmıştık.

Yeni güncelleme yayınlandığı zaman yine pil karşılaştırması hazırlayacağız ve göreceğiz bakalım sorun çözülmüş mü yoksa devam mı ediyor. Apple’ın hatayı kabul etmesi önemli çünkü hatanın kabul edilmesi bahsettiğimiz güncellemede sorunun çözülmesi için çalışmanın yapıldığını işaret etmekte.

Önceki İçerikGeri Dönüşüme Giden Apple Cihazları Satıldı
Sonraki İçerikiPad Air 4 RAM Kapasitesi Belli Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?