iOS 14 Önemli Yeniliklerle Gelecek

0
464

iOS 14 işletim sistemi, Haziran ayında tanıtılacak. Yani yeni sürümün gelmesi için uzunca bir zaman var. Her ne kadar yeni sürümün çıkışı için uzunca bir süre olsa da söz konusu işletim sistemi için detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak iOS 14 işletim sisteminde yer alan bir detay daha ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere göre yeni seri işletim sistemi kamera konusunda yenilenmiş bir seri olarak gelecek.

Animoji ve Memoji Özellikleri Değişiyor

iOS 14 sonrasında Animoji ve Memoji özelliklerinde değişiklikler yapılması bekleniyor. Mevcut animoji ve memoji özelliklerinde sınırlı özelleştirmeler yapılabiliyor. TrueDepth kameraların kullanılmasıyla oluşturulabilen animoji ve memojiler için bir güncelleme söz konusu olacak.

Güncelleme sonrasında animoji ve memoji karakterlerine farklı efektler de eklemek söz konusu olacak. Tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi efektlerin kullanılması mümkün olacak.

iOS 14

Sosyal medyada öne çıkan sistemleri kullanarak, bu popülerliği kullanmak isteyen Apple’ın tam olarak nasıl bir değişiklik sunacağı ise net değil. Bunun için iOS 14 konusunda yeni detayları beklemek gerekiyor. Şimdilik paylaşılan bilgiler iddialı değişikliklerin geleceği yönünde.

Bunun dışında iOS 14 sürümüyle beraber karanlık mod özelliklerinin de değiştirilmesi bekleniyor. Yeni sürümle beraber karanlık mod biraz daha kullanışlı ve biraz daha detaylı olacak. Karanlık modun uygulamalara uyumu daha da artırılmış olacak.

Diğer değişiklikler ve animoji ile memoji kısmında yapılacak olan düzenlemelerin detaylarını yapılacak tanıtımla beraber göreceğiz.

Önceki İçerikiPhone XR Beklentileri Aşmaya Başladı
Sonraki İçerikElmas tabanlı altın iPhone 11 Pro İncelemeye Alındı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?