iOS 14 Kodlarında Gözüktü – İşte iPhone 12 Pro Max Kamera Özellikleri

0
1485

iOS 14 sadece satışta olan iPhone akıllı telefonları için önemli değil. Satıştaki iPhone akıllı telefonları için önemli olduğu kadar iPhone 12 için de önemli. Hatta iPhone 12 doğrudan iOS 14 güncellemesi ile geleceği için bu telefonlar için daha önemli bir işletim sistemi.

Mevcut akıllı telefonların yanında iPhone 12 serisinde de kullanılacak bir işletim sistemi olması nedeniyle, iOS 14 içerisinde yer alan sırlarda yeni akıllı telefonlar ile ilgili bilgiler alınabiliyor. Henüz beta 1 yayında ama kodların altından girilip üstünden çıkılma durumu var. 🙂 Haliyle sürekli yeni bir keşif geliyor.

Kodlarda öğrenilen son keşif iPhone 12 Pro Max akıllı telefonu için güzel bir gelişmeyi gösterdi. Telefonun kamerasının ne kadar yüksek bir iddiaya sahip olacağı kodlarda net olarak gözüküyor. iPhone 11 modeline göre nasıl bir gelişim olacağını da anlayabiliyoruz.

Bakın: iOS 14 Beta 1 Batarya Testi

iPhone 12 Pro Max 240 FPS 4K Çekimi Destekleyecek

Apple çalışmaları ile ünlü Max Weinbach tarafından tespi edilen bilgilere göre telefonda 4K çekim kalitesi değişecek. 4K çekim için iki değer olacak. Kullanıcıların seçebilecekleri bu değerler arasında 120 fps ve 240 fps çekim imkanı olacak.

240 fps’te ve 120 fps’te 4K video kaydı alınabilecek. 8K video çekimine geçen telefonlar bile var ama fps değeri burada çok önemli. Kare hızlarının bu denli yükselmesini sağlayacak olan ise tabii ki işlemci olacak.

iPhone 12 Pro Max

Kullanılan lensler kadar işlemcinin performansı da fark yaratacak ve yüksek kare hızlarını destekleyecek. A13 işlemcisi maksimum 60 FPS 4K çekim destekliyor. Çözünürlüğü Full HD seviyesine çektiğiniz zaman ancak bu durumda 240 Fps çekim yapılabiliyor.

Aklımda canlanan iki soru var. 4K çözünürlükteki çekim maksimum seviye mi olacak? Yani bir 8K desteği gelebilir mi? Diğer noktada bu değerler sadece iPhone 12 Pro Max için mi geçerli olacak? Toplam 4 telefon tanıtılacak ve hepsinde bu özellikler olacak mı sorusu net değil.

Önceki İçerikApple Watch El Yıkama Özelliği Nasıl Çalışacak?
Sonraki İçerikwatchOS 7 ile Saat Kadranı Paylaşma Konusunda Bilinmesi Gerekenler
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?