iOS 14 Jailbreak Nasıl Yapılır? (Unc0ver 6.1.1 ile)

0
1503

iOS 14 Jailbreak, sanıldığının aksine işletim sistemi sürümü yayınlandıktan kısa bir süre sonra ortaya çıktı. Fakat ilk sürümler pek fazla iş yapmayan, sınırlı desteği olan Jailbreak sürümüydü.

Bu durum yakın zaman önce değişti ve iOS 11 sürümünden iOS 14.3 sürümüne kadar çalışan Unc0ver 6.1.1 yayınlandı. Böylece yeni, kararlı Jailbreak sürümüyle karşı karşıya kalmış olduk. Şimdi sorulan iOS 14 Jailbreak nasıl yapılır sorusu.

Bu yazımıza gelmişseniz muhtemelen siz de Unc0ver 6.1.1 ile yeni Jailbreak sürümünün nasıl yükleneceğini araştırıyorsunuz demektir. Biz de bu konuda bir rehber hazırlamaya karar verdik. Yazının sonunda konu hakkında nihai fikre varmış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Jailbreak nedir? Jailbreak nasıl yapılır?

Unc0ver 6.1.1 ile iOS 14 Jailbreak Nasıl Yapılır?

İşlemlere geçeceğiz ama baştan belirtmemiz gereken bazı detaylar var. Biz bu işlemi yaparken AltStore programından yararlanacağız. Programın hem MacOS sürümü var hem de Windows sürümü var. Mac kullanıcıları da Windows kullanıcıları da hemen hemen aynı işlemleri yaparak iOS 14 Jailbreak yükleme aşamalarında ilerleyebilir. Ne fark ediyor derseniz menülerin nasıl açılacağı gibi seçenekler değişiyor.

Mantık aynı. Biz MacOS işletim sistemine sahip olduğunuzu düşünerek hareket edeceğiz ve MacOS üzerinden anlatım yapacağız. Ama dediğim gibi Windows için de işleyiş aynı. Sadece seçenekler değişiyor. Jailbreak adımlarına geçmeden önce son bir şey daha ekleyeceğim.

AltStore işleri kolaylaştırıyor ama iOS 12.2 ve sonrasını çalıştıran iPhone modellerinde kullanılabiliyor. Oysa Unc0ver 6.1.1 sürümü iOS 11 ile iOS 14.3 arasındaki tüm sürümlerde kullanılabilir. Biz zaten iOS 14 Jailbreak işlemini anlattığımız için çok sorun yok. iOS 11 kullanıcıları için farklı bir araçla farklı bir anlatım yaparız. Hadi geçelim işlemlere.

 • AltStore resmi sitesi üzerinden programı indirin. Resmi site altstore.io olarak geçiyor. Zaten burada seçim yapıyorsunuz. Windows mu yoksa macOS işletim sistemi mi olduğunu seçiyorsunuz.

iOS 14 Jailbreak yapma

 • Biz macOS sürümünü indirdik. Bir ZIP dosyası inecek. ZIP dosyasını açıp, AltStore uygulama simgesini “Uygulamalar” klasörü içerisine atın.
 • AltStore uygulamasını başlatın.
 • Menü çubuğunda Altstore simgesini göreceksiniz. Buna tıklayın ve “Install Mail Plug-in (Posta eklentisini yükle)” seçeneğine tıklayın.

iOS 14 Jailbreak yapma

 • Mini bir açılır pencere gelecek. Buradan da “Install Plug-in ( Eklenti Yükle)” diyerek ilerleyin. Mavi buton şeklinde olacaktır.

iOS 14 Jailbreak yapma

 • Burada yönetici şifreniz istenebilir.

iOS 14 Jailbreak yapma

 • Şimdi bir ekran daha açılacak. Eklentinin yüklendiğini söyleyen bir uyarı ekranı. Bu ekrana “Ok” diyerek geçin.

iOS 14 Jailbreak yapma

 • İşlemden sonra “Mail” uygulamasını açın. Menü çubuğundan “Tercihler” kısmına giriş yapın.

 • Mail tercihlerinde ise “Genel” sekmesini açmanız gerekecek. Buradan da “Eklentileri Yönet” düğmesine basmanız gerekiyor.

 • “AltPlugin.mailbundle” seçeneğinin yanında yer alan onay kutusunun tıklanması gerekiyor. Şimdi “Postayı Uygulama ve Yeniden Başlat” seçeneğini seçiyoruz.

 • Burada mail eklentisinin bilgisayarınızdaki dosyalara erişimine izin vermeniz istenebilir.

 • Buraya kadar olan kısımda AltStore uygulamasının kurulumu tamamlanmış olacak. Şimdi iPhone cihazınız ile yapacağınız işlemler kısmına geçeceğiz.
 • Unc0ver uyumlu olan iPhone ya da iPad cihazınızı USB-Lightning kablosu ile bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor.
 • Mac cihazınızdan menü çubuğuna gidin ve AltStore simgesine tıklayın. Burada “Install Altstore (Yükle)” menüsüne gelip, cihazınızı seçin.

 • İstediğiniz Apple kimliğinizle giriş yapmanız gerektiği söyleniyor. Burada dikkatli olmanız gerektiğini belirtelim. Apple kimliğinizi girip girmemek tamamen sizin kararınız. Sonuçta tamamen güvenli bir işlemden söz edemeyiz. iOS 14 Jailbreak, doğrudan Apple tarafından sunulan bir şey değil. Bunu bilmeli ve onu göze alıyorsanız devam etmeniz lazım. Sadece işlemi nasıl yapabileceğiniz konusunda bilgi veriyoruz. Jailbreak yapıp yapmamak tamamen sizin kararınız. Bunu da hatırlatalım.
 • Bu işlemin ardından da AltStore telefonunuzda gözükecektir. Uygulamayı başlatmadan önce uygulamaya izin vermek gerekiyor. “Ayarlar > Genel > Aygıt yönetimi” kısmına gidip, buradan Apple kimliğine dokunun.

 • Uygulamaya güven dedikten sonra iOS 14 Jailbreak yapma işlemine devam edilebilir.
 • Yüklemeyi yaptığınız iPhone cihazınızdan resmi unc0ver sitesine gitmeniz gerekiyor. Resmi adres unc0ver.dev olarak biliniyor. Sonra “Open in AltStore ( AltStore’da Aç)” düğmesine tıklıyorsunuz.
 • AltStore şimdi unc0ver.ipa dosyasını yüklemeye başlamak için açılacaktır. AltStore yükleme işlemini bitirdikten sonra, unc0ver uygulaması da uygulamalar listesinde yüklü olarak gözükecektir.
 • Unc0ver uygulamasını başlatın ve mavi renkli “Jailbreak” düğmesine dokunun.
 • Yükleme işleminin tamamlanmasıyla iOS 14 Jailbreak yapma işlemi de son bulmuş olacak. Ana ekranda Cydia paket yükleyicisi gözükecektir.

Not: iOS 14 Jailbreak için yapılacaklar bunlar. Burada sadece resmi siteleri kullanmanız önemli. Ayrıca bu işlemin kesinlikle önermediğimiz bir işlem olduğunu da ekleyelim. Biz herhangi bir sorumluluk almıyoruz ve Jailbreak yapmak tamamen sizin kararınız ve sizin sorumluluğunuz. Başta söylediğimiz gibi bu Apple’ın sunmuş olduğu resmi bir işlem değil.

KAYNAKhttps://www.idownloadblog.com/2020/02/16/how-to-unc0ver-altstore/
Önceki İçerik2022 Mac Pro İşlemcisi için Önemli İddialar Geldi 
Sonraki İçerikSignal Uygulamasının Bilmediğiniz 5 İyi Özelliği
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?