iOS 14 ile Fotoğraflara Başlık Ekleme

0
273

iOS 13 işletim sistemi, fotoğraflar uygulamasını daha derli toplu daha düzenli bir hale getirdi. iOS 13 ilk yayınlandığı zaman, uzun bir süre bu özelliğin üzerinde durduk ve yeni fotoğraflar bölümünü inceledik.

iOS 13 ile çok iyi bir seviyeye geldi ama hala fotoğraflar uygulaması için eksikler vardı. Eksik demek belki doğru olmadı ama iyileştirmeler vardı diyelim. iOS 14 ile bu iyileştirmelerden birisi daha kullanıma alındı.

Mac kullanıcılarının yakından tanıdığı fotoğraflara başlık ekleme özelliği iOS 14 ile iPhone akıllı telefonlarında yer alan Fotoğraflar uygulamasına da gelmiş oldu.

iOS 14 Fotoğraflara Başlık Nasıl Eklenecek?

Yeni özellik, son çekilen fotoğraflar ile sınırlı kalmayacak. Son çekilen fotoğraflara doğrudan başlık eklemesi yapabileceğiniz gibi, indirdiğiniz herhangi bir resme, galerinizde bulunan herhangi bir resme de başlık ekleyebileceksiniz ki bu da tüm fotoğraflarınız için yeni bir düzenleme yapılmasını sağlamak demek oluyor.

Herhangi bir fotoğrafa başlık eklemek için ufak tefek düzenlemeler yeterli.

  • Başlıklarla düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçerek açın.
  • Yukarı kaydırarak üste çıkın ve burada “Başlık” alanını bulun.
  • Tıklayın ve istediğiniz herhangi bir başlığı yazın.

Bakın: Facebook iOS Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Başlık eklediğiniz zaman, sadece bu başlıkla arama yaparak fotoğraflarınızı görüntüleyebilirsiniz. Özellikle binlerce fotoğrafı bulunan kullanıcılar için güzel bir gruplama imkanı sunulmuş olacak. Küçük ama güzel bir ayrıntı daha var. Telefonunuzdaki fotoğraflar için iCloud üzerinden eşleştirme özelliğini kullanıyorsanız, sadece bir kez başlık girmeniz yeterli.

Telefonda eklenecek olan başlık, diğer cihazlar için de geçerli olacak. Bu günlük kullanımda size büyük oranda avantaj sağlayacak bir artı. Sözün kısası iOS 14 ile fotoğraflarınızı daha düzenli bir şekilde depolayabilecek, istediğiniz fotoğrafa istediğiniz an erişebileceksiniz.

Önceki İçerikFacebook iOS Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?
Sonraki İçerikiOS 14 Beta 1 Batarya Testi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?