iOS 14 için Gmail Widget Desteğini Aldı

0
179

iOS 14 için Gmail Widget desteği, uzun bir süredir gündemde. Google’ın tüm servisleri için aynı düzenleme üzerinde çalıştığı biliniyor ama en çok kullanılan mail servislerinden biri olan Gmail tabii ki daha çok önemseniyor.

Bu noktada mail uygulamasına gelen Widget birçok kişiyi memnun edecek ve işlerini kolaylaştıracak gibi gözüküyor. Dilerseniz yeni desteğin detaylarına da inelim bakalım neler değişti.

Gmail Widget Desteği Nasıl Kullanılacak?

Gmail için gelen Widget sonradan güncellenecek mi bilemiyoruz ama şu an için temel işlevleri yerine getirmek için kullanılabiliyor. Postalar arasında arama yapmak, okunmamış olan e-postalar için görüntüleme, yeni bir e-posta iletisi oluşturmak gibi temel işlevleri yerine getirebiliyorsunuz.

Gmail Widget Desteği

Ana ekranınıza yeni Widget eklemek için ise tek yapmanız gereken ise ana ekranda boş bir alanı kullanmak. Ana ekranda boş bir alana dokunun ve uygulamaların titremeye başlamasını bekleyin.

Ardından “+” düğmesine tıklayın ve Widget menüsünü açın. Gmail uygulamasını bulun ve uygulamayı ekleyin.

Gmail Widget Desteği

Hepsi bu kadar. Artık Gmail için Widget kullanılabilir olacak. Fakat başta söylediğimiz gibi sadece Gmail olarak da düşünmeyin. Gmail dışında, Google Drive ve Google Fit için de destek sunuldu.

Gmail Widget Desteği

Gmail Widget Desteği

Google Takvim ve Google Chrome için sunulacak olan Widget desteği için ise şimdilik beklemede ifadesi dikkat çekti. Tüm servisler içerisinde sadece Google Chrome ve Google Takvim’in Widget desteğini kullanmak için biraz beklemek lazım.

Bunlar için de görseller yayınlandı ve Google detayları paylaştı ama henüz yayın yapılmadığı söylendi. Bunlar için 2021 tarihi gösterildi. Bazı kullanıcılarda testlerin yapıldığı ve tüm kullanıcılar için 2021’in başında yayın yapılacağı söyleniyor.

Önceki İçerikiOS 14.2.1 Güncellemesi Geldi – Önemli Düzenlemeler Var!
Sonraki İçerikiPhone 12 Türkiye Resmi Fiyatları Açıklandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?