iOS 14 Dönüşleri Kapandı

0
7130

iOS 14 işletim sistemi yayınlandığı gibi farklı bir gelişme yaşandı ve Jailbreak sürümü ortaya çıktı. Yeni seriyle beraber Jailbreak sürümünün yayınlanmasından sonra acaba bu versiyonda da önemli bir açık mı var sorusu akla geldi.

Apple bu konuda bir açıklama, uyarı ya da herhangi bir bilgilendirme yapmadı. Fakat şöyle bir şey yapıldı ki iOS 14.0.1 yayınlandı. Aslında bu sürüm hataların giderilmesi için ilk düzenleme güncellemesi oldu.

Fakat bu mini güncelleme ile Jailbreak açıklarının giderildiği de düşünülmüştü. Zaten bu güncellemeden sonra Jailbreak sürümünde de bir değişiklik olmadı. Görünen o ki açıkları kapatan Apple’ın iOS 14 ana sürümü için verdiği karar ise şaşırttı.

iOS 14 İmzaları Kapatıldı

Aradan çok az bir süre geçmesine ve bu güncellemenin büyük sürüm güncellemesi olmamasına rağmen, bu sürüm yayınlandıktan sonra Apple’ın eski sürümüne geri dönüşleri kapattığı açıklandı. Artık iOS 14 ana versiyona geçişler durduruldu.

Yani artık ilk küçük güncellemeyi yüklemişseniz, iOS 14 ana sürümüne geri dönüş yapamazsınız. İmzaların kapatılmasıyla beraber bundan sonra hep yeni sürüme geçişler yapılacak.

iOS 14

İlk versiyona dönüşlerin kapatılmasında en etkili olan şeyin Jaikbreak olduğunu da düşünmüyorum. İlk versiyona geri dönüşlerin kapatılmasında tabii ki Jailbreak çıkmasının da etkisi var ama asıl etki bence ilk sürümde ortaya çıkan hatalar.

Yayınlanan ilk final sürümünde mail hatasından, tarayıcı hatasına kadar birçok sorun vardı. Muhtemelen ana neden bu sorunların devam etmesini engellemek. Bir yerde de işlerin daha da hızlandığını söylemek gerekiyor. Şöyle ki iOS 14.2 sürümü yayınlandığı zaman yine birkaç gün içerisinde ilk ara güncellemeye geri dönüş için imzalar kapatılacaktır.

Önceki İçerik7. nesil iPod Nano Eski Cihazlar Listesine Taşındı
Sonraki İçerikiPhone Telefonlarda YouTube Resim içinde Resim Özelliği için Yeni Karar
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?