iOS 14 App Clips Özelliği ile Denenebilecek İlk Oyun Açıklandı

0
101

iOS 14 yeniliklerini anlat anlat bitmeyecek anlaşılan. Bir yandan yeni sürümler gelecek ve her yeni sürümde yeni bir özellik görme ihtimalimiz var bir yandan da yeni keşfettiğimiz özellikler var. Bu şekilde iOS 14’ün çok konuşulacak özelliklerinin başında App Clips sistemi geliyor.

Tanıtım sonrasında App Clips sistemini anlatan bir yazı paylaşmıştık ve bu sistem için bir ön gösterim yapmıştık. Şimdi hem daha fazla detay vereceğiz hem de App Clips ile desteklenen ilk oyunu açıklayacağız.

App Clips Nasıl Çalışıyor?

Bu sistem ile App Store’da yer alan uygulamaları indirmeden deneyebiliyorsunuz. Uygulamaları indirmeden, Safari üzerinden bir ön izleme yapılabiliyor ve uygulama belli bir alana kadar çalıştırılabiliyor.

Uygulamaları önceden denemenizi sağlayan özellik, denediğiniz uygulamaları indirmenize ve almanıza olanak sağlıyor. Apple tanıtım sırasında bu özellik için örnek verdiği uygulamalarla pek tutulmadı. Şöyle ki örneklerde yer alan uygulamalarda ya sipariş verme sistemi denenebiliyordu ya da scooter kiralama uygulamalarında, uygulamayı indirmeden kiralama işleminin yapılması gösteriliyordu.

Fakat bizim istediğimiz daha detaylı bir şey. Yani bir oyun mu almak istiyorsunuz, bunu önce App Clips ile deneyin. Aynı şekilde uygulamalar için de bunu bekliyorduk. İşte bu beklentiyi sağlayan ilk oyun da yayınlandı.

App Clips Phoenix 2

App Clips Destekleyen İlk Oyun Phoenix 2!

Firi Games tarafından geliştirilen Phoenix 2 isimli oyun, Apple’ın yeni sistemini destekliyor. Oyun için hazırlanmış olan demo sürümünü, oyunu indirmeden ya da herhangi bir uygulama indirmeden deneyebiliyorsunuz.

Demo için sınırlı bir deneme ekranı sunulmuş. Deneme süresi ya da deneme için belirlenen sınır geçildiği zaman, demo sürüm sizi doğrudan ana oyuna yönlendiriyor. Demoyu beğendiyseniz bu yönlendirme sonrasında oyunu indirebiliyorsunuz. Belki çok iyi bir oyun ya da uygulama haberi değil ama bu haberle beraber şunu görmüş olduk ki artık geliştiriciler Apple’ın yeni sistemini daha fazla kullanabilecek.

Yeni uygulamaların tamamında ya da oyunların tamamında böyle bir sistemin kullanılması, iOS ve iPadOS kullanıcıları memnun edecektir. Sistemi Apple’ın yeni güncellemelerle daha detaylı hale getirme ihtimali de var.

Önceki İçerikMicrosoft Project xCloud Beta App Store’da Gözüktü
Sonraki İçerikiOS 14 Batarya Testi – iOS 13.7 Sürümüne Göre Fark Nasıl?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?