iOS 14.7 Yeniliklerini Tek Başlıkta Topluyoruz

0
769

iOS 14.7, yakın zamanda resmi bir duyuru sonrası yayınlandı. Çok uzun sürmeyen bir beta serüveninin arkasından yayınlanan yeni işletim sistemi sürümü, akıllı telefonları da güzel özelliklerle yenilemiş oldu. Tabii ki düzenlemeler, iyileştirmeler, öne çıkan performans artıları gibi bazı değişiklikler geldi ama kullanıcılar asıl olarak gelen yenilikleri merak ediyor.

Testler tamamlandı ve geliştiricilerin de sürüm üzerinde araştırmaları yapıldı diyebiliriz. Bu süreç sonunda yeni sürümle beraber neler değişmiş ortaya çıktı.

Açıkçası ülkemiz kullanıcılarını ilgilendiren çok büyük değişiklikler olmadığını söyleyebiliriz. Yine de bu yenilikleri tek bir başlık altında toplamak istedik. Tam olarak nasıl bir işletim sistemi sürümü gördüğümüzü daha iyi anlamış olacağız.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 için Bir Güzel Haber Daha Ortaya Çıktı 

iOS 14.7 Yenilikleri Neler?

Sürüm güncellemesi sonrasında akıllı telefonlarınızda nelerin değişeceği konusunda merakınız varsa, madde madde bu değişiklikleri ekleyeceğiz.

iOS 14.7

  • Fransa, Kanada, İspanya, Hollanda, Güney Kore, İtalya ülkelerinde geçerli olacak olan hava kalitesi özelliği kullanıma alındı. Hava kalitesi özelliği şimdilik seçilmiş olan bu pilot ülkeler için geçerli olacak. Fakat sonrasında desteğin genişlemesi ve ülke sayısının artması bekleniyor. Tabii ki ülkemize ne zaman gelir onu bilmek çok mümkün olmayacak.
  • HomePod ürünlerine artık zamanlayıcı ekleyebileceksiniz. Bunun için ek bir yazılım desteği gelmiş oldu. Ülkemizde HomePod olmadığını, dil desteğinin bulunmadığını düşünecek olursak, çok ilgimizi çekmedi.
  • Podcastler için bir düzenleme var. Artık takip edilen ve edilmeyen yayınlar ayrı ayrı ana sayfada gösterilecek. Güzel bir kolaylık sağlayacak.
  • iPhone 12 modelleri için MagSafe Battery Pack ürününe destek verildi. Bu sayede cihazı sorunsuz bir şekilde kullanmak mümkün oldu.
  • Apple Card Aile hesaplarında yeni düzenlemeler var. Artık ödeme sınırları, harcama limitleri konabilecek.

İşte iOS 14.7 böyle bir sürüm oldu. Bu değişikliklerin ne kadar etkili olacağını bilemeyiz. Dediğimiz gibi ülkemizde etkili olan çok büyük yenilikler yok.

Daha çok yurt dışında kullanılabilecek olan birkaç değişiklik gelmiş. Bunun dışında performans ve pil iyileştirmesi nasıl onu da bir sonraki yazımızda ele alacağız.

Önceki İçerikiPhone 13 için Bir Güzel Haber Daha Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikAirPods 3 için Sevindiren İddia!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?