iOS 14.7 Beta 2 Yayında! Pil Sorunu Giderildi mi?

0
968

iOS kanadında bazı hareketlilik yaşanıyor. Apple, iOS 15’i sunacak ama iOS 14 hemen sona ermeyecek. Hatta iOS 14 için güncellemeler de bir süre daha devam edecek. İşte bunun habercisi olan iOS 14.7 Beta 2 sürümü yayınlandı.

iOS 14.6 ile beraber yayınlanan birinci beta sürümünden sonra bu seri merakla bekleniyordu. Açıkçası işler biraz hızlandı gibi. Çünkü iOS 14.6 serisinde çözülmesi gereken sıkıntılar olduğu iddia ediliyor. Muhtemelen bu seri tüm sorunların çözümü için erken gelecek bir güncelleme olacak.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.5.1 Geri Dönüşleri Kapandı!

iOS 14.7 Beta 2 ile İlgili Bir Değişim Söz Konusu mu?

İkinci beta sürümü geldi ancak ikinci beta sürümünde şu veya bu diye çok detaylı açıklamalar kullanılmadı. Sadece yeni sürümde iOS 14.6 serisinde yaşanan bazı sorunların giderildiği söyleniyor.

Detaylı olarak sürüm notları paylaşımı göremedik. Tabii ki durum böyle olunca aklımıza da ilk gelen şey iOS 14.6 serisinde yer aldığı söylenen pil sorunu durumu oluyor. Kullanıcıların bu konuda ısrarlı iddiaları var. iPhone telefonlarda pil konusunda tüketimin arttığı iddia ediliyor.

Önceki yazımızda da bundan söz ettik. İşte iOS 14.7 Beta 2 sürümüyle beraber bahsedilen sorunların da bunlar olduğu düşüncesi var. Detaylı sürüm notları açıklanacak olursa, biz de incelemeleri yapabileceğiz.

iOS 14.7 Beta 2

Yenilik kısmına gelince iOS 14.7 sürümünde, hava kalitesi endeksi özelliği olacağını biliyoruz. Kanada, İspanya, Hollanda, İtalya ve Fransa gibi seçilen pilot ülkelerde bu özellik kullanılabilir olacak.

Onun dışında HomePod için gelecek kontrol iyileştirmeleri ve belki de ek özelliklerden söz ediliyor. Hepsini yakın zamanda göreceğiz buna eminim çünkü Apple güncelleme konusunda artık daha hızlı.

Önceki İçerikiOS 14.5.1 Geri Dönüşleri Kapandı!
Sonraki İçerikAppleUzmani.net alan adını değiştiriyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?