iOS 14.6 RC Sürümü Geldi! Değişimler Neler?

0
1261

iOS 14.6 RC sürümü beklenenden daha hızlı yayınlandı. Sadece 3 beta sonrasında RC sürümü görmek, güncellemenin hazır olduğunu gösteriyor. Final sürümünden önce son versiyon olan bu seri, zaten finalin sahip olacağı tüm özellikleri barındırıyor.

Haliyle bu sürümle beraber iOS 14.6 güncellemesinde hangi yenilikleri göreceğimizi de öğrenmiş olduk. Değişiklik var mı derseniz, öyle çok şaşılacak değişiklikler yok ama evet bazı değişiklikler söz konusu. Hemen yeni sürüm için detaylara bakalım.

İlginizi Çekebilir: Apple Music Yenilendi! İşte Gelecek Yenilikler

iOS 14.6 RC ile Gelecek Yenilikler

Yeni güncelleme sonrasında yapılacak ana değişikliklere aşağıda yer vereceğiz. Madde madde yapalım ki biraz daha anlaşılır olsun.

Apple Music: Yakın zamanda Apple Music yeni bazı ses destekleri almıştı. Aslında bu düzenlemelerin Haziran ayı içerisinde gelecek güncelleme ile kullanıma alınacağı söyleniyordu. Ama iOS 14.6 RC sürümünde görüyoruz ki Apple’ın sunduğu yeni ses özellikleri kullanılabilir olacak. Yani iOS 14.6 almak yeterli olacak.

Apple Card: Apple Card için aile kullanımı devreye girecek. Artık eşler aynı Apple Card hesabını paylaşabilecek. Bunun yanında 13 yaşından büyük olmak koşuluyla ailenin 5 çocuğu da hesaba dahil edilebilecek ve çocukların harcamaları da direkt buradan kontrol edilebilecek. Ne kadar kullanım var tüm bilgiler burada gösterilecek.

Podcast Uygulaması: Podcast uygulaması için de bir arayüz değişikliği söz konusu olacak. Ayrıca artık Podcast abonelik sistemi de beklenen geliştirmeleri almış olacak.

AirTag: Yeni ürünlerden biri olan AirTag cihazlar için de bir güncelleme söz konusu. Bu güncelleme ile beraber kayıp moduna artık e-posta da ekleyebileceksiniz. Sadece telefon numarası girme gibi bir kısım olmayacak. E-posta kullanılabilecek.

iOS 14.6 RC

Şimdilik iOS 14.6 RC ile ortaya çıkan değişimler. Herkese gelecek final sürümünde de olacak değişiklikler bunlar olacak. Asıl merak ettiğimiz şey şu performans sorunu çözüldü mü kısmı.

Eski güncellemenin bazı cihazlarda performans sorununa neden olduğu ortaya çıkmıştı. Bu sürüm o sıkıntıyı çözecek diye bekliyoruz. Bir de pil konusunda daha iyi bir çözüm olmasını beklemekteyiz.

Önceki İçerikApple Music Yenilendi! İşte Gelecek Yenilikler
Sonraki İçerik12.9 inç iPad Pro için Beklenmedik Gelişme
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?