iOS 14.6 Public Beta Yayınlandı!

0
233

iOS 14.5 sürümüne günler kaldı. Apple resmi olarak çıkış tarihini açıkladığı için artık resmi olarak biz de süre verebiliyoruz. iOS 14.5 sürümü bu hafta yayınlanacak. Tabii ki Apple söylediğini yapacak olursa güncelleme gelecek. Yine bir erteleme durumu olmaz umarım. Bu sürümü yakında göreceğiz ama biz şimdiden iOS 14.6 güncellemesine de odaklandık.

Yeni sürüme odaklandık çünkü yeni sürümün betaları da hızlı bir şekilde geliyor. Yakın zamanda geliştirici beta için ilk duyurunun yapıldığını söylemiştik. Şimdi de bu beta için herkese açık sürüm olarak bilinen sürüm yayınlandı.

İlginizi Çekebilir: Mor iPhone 12 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

iOS 14.6 Public Beta Sürümü Neler Kazandırıyor?

Yeni beta sürümünün geliştirici versiyonu yayınlandığında ek bir değişiklik görmedik. Yeni beta yayınlandığı zaman sadece beta yüklemeleri için beta profiline kayıtlıysanız direkt yükleme özelliği, yani direkt sürüm değiştirme özelliğini görmüştük.

Bunun dışında ek hiçbir güncelleme detayı paylaşılmamıştı ve ek herhangi bir yenilik haberi de yapılmamıştı. Public beta sürümü geldiği zaman bu durumun değişeceğini en azından sürüm notlarının gelebileceğini söyledik.

Fakat öyle olmadı sürüm notları yine yayınlanmadı ve yine yayınlanmadı. Sürüm notları bir sonraki beta sürümüne kalmış gibi gözüküyor. Ayrıca şöyle bir durum da var ki Apple hiç bir yenilik açıklamayabilir.

iOS 14.6 beta

Yani bu gelen güncelleme böyle gelecek ve ek bir yeni özellik kazandırmayacak denebilir. Zaten bu sürümden de sonra bizim odaklandığımız iOS 15 olacak.

Ona da ayrıca geleceğim. Yavaş yavaş iOS 15 detayları da açıklanmaya başladı. Zaten çok fazla zaman kalmadı. Haziran ayında bir tanıtım yapılacak. Bu tanıtımın elbette yeni sürümü ortaya çıkardığını göreceğiz.

Kısa süre kalması sızıntıları yoğunlaştırmaya başladı. Sanki iOS 14.6 beta sürümleri gibi düşünün. Gelecek olan yeni özelliklerin yavaş yavaş sızdığını görüyoruz. iOS 14 için son güncellemenin 6.güncelleme olup olmayacağı ise hala netleşmedi.

Arada bir ya da iki güncelleme daha olabilir. Zaten bu sürüme eklenecek olan daha yeni özellikler yok gibi duruyor. Artık iOS 15’e zaman ayırmak daha doğru olacaktır.

Önceki İçerikMor iPhone 12 Ne Zaman Satışa Çıkacak?
Sonraki İçerikiOS 15 için İlk Bilgiler Paylaşıldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?