iOS 14.6 Pil Sorunu Şikayetleri Giderek Artıyor

0

iOS 14.6, yakın bir zamanda yayınlandı. Yeni sürüm yayınlandıktan sonra gelen yeni özelliklerde başarılı bulundu. Öyle çok büyük bir değişim sunulmamış olsa da yerinde değişiklikler ve düzenlemeler yapılmıştı. Fakat güncellemenin üzerinden geçen kısa süre sonra iOS 14.6 pil sorunları ile gündeme gelmeye başladı. Açıkçası yeni sürüme geçen birçok kullanıcı durumdan çok şikayetçi olmaya başladı.

Özellikle iPhone 12 modellerinde ve iPhone 11 modellerinde yaşandığı söylenen sorun için şikayetler nasıl değişiyor bakalım.

İlginizi Çekebilir: Pembe Renkli iPhone 13 için Görseller Gözüktü

iOS 14.6 Pil Sorunu Tüm Cihazları Etkiledi mi?

Yapılan testler değerlendirildiği zaman varılan sonuç şaşırtıcı. Kullanıcılardan gelen mesajlara ve testlere göre yeni sürüme yükselttikten sonra iPhone akıllı telefonların pilleri çok çabuk tüketiyor.

Normalde telefonunun 1 günü rahat çıkardığını belirten ama güncelleme sonrasında pillerin yarım günü zor çıkardığını belirten kullanıcılar var. Başta şikayetler iPhone 12 ve iPhone 11 akıllı telefonlarından geliyor.

Fakat bunun dışında eski modellerden de iOS 14.6 yükseltmesi yapan ve şikayet eden kullanıcılar var. iPhone 7 modelleri ve iPhone 8 modellerinde bile pil sorunları olduğu konusunda iddialar var.

Bunlara iddia diyoruz çünkü söz konusu sürüm için Apple pil sorununu kabul edecek bir açıklama yayınlamadı. Bunun dışında iOS 14.7 beta geldi ama yeni sürüm haberiyle beraber pil konusunda bir bilgilendirme de yayınlanmadı.

iOS 14.6 pil sorunu

Şu an için Apple’ın iOS 15 serisi üzerine odaklandığını görmekteyiz. Zaten tanıtım 7 Haziran tarihinde yapılacak. Yeni özelliklerin duyurulmasından sonra bu soruna odaklanılabilir. iOS 15’in kullanıcılara ulaşması için daha çok zaman var.

iOS 14.6 pil sorunu kabul edilecek olursa arada bir başka güncelleme yayınlanacaktır. Bakalım Apple’ın resmi bir açıklamasını okumadan bu konuda kesin konuşmayalım. Şimdilik pil sorununa kullanıcılardan gelen iddialar olarak tanımlama yapalım. İddialar doğrulanacak mı yakında belli olacaktır.

Önceki İçerikPembe Renkli iPhone 13 için Görseller Gözüktü
Sonraki İçerikiOS 14.5.1 Geri Dönüşleri Kapandı!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?