iOS 14.6 Beta 3 ile Gelen Bir Değişiklik Var mı?

0
626

iOS 14.6 Beta 3 çok yakın bir zamanda yayınlandı. Zaten bu aralar iOS güncellemelerine yetişmek bir hayli zorlaşmış durumda. Bir yandan iOS 12 için güncelleme geliyor bir yandan ise iOS 14.5.1 sürümü yayınlanıyor.

Bu sırada da yeni betaların yayınlanmaya devam etmesi dikkat çekici. Sonuçta yeni bir sürüm olması nedeniyle neler sunacağı da merak edilen güncelleme, çok büyük değişiklik getirmiyor. Ama hiçbir şey sunmuyor demek yanlış olur.

İlginizi Çekebilir: 2021 MacBook Air Kaç Renkle Gelecek?  

iOS 14.6 Beta 3 ile Göze Çarpan Değişiklik

Yeni beta sürümü için sürüm notları değerlendirilmesi yapıldığı zaman şunu görüyoruz ki bir ana sorun giderilmiş. Bu sorun iPhone akıllı telefonlarının ve iPad cihazların, ilk açılışlarında performans kaybı yaşamalarına neden oluyordu.

Düzenlemeyle beraber sorun ortadan kalkmış. Tabii ki iPhone için iOS 14.6 Beta 3 sürümüyle, iPad için ise iPadOS 14.6 beta 3 sürümüyle sorun gidiyor. Hata düzenlemeleri noktasında gelen yeniliğin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat bu tek yenilik değil. Ülkemizde geçerli olmasa da Apple Card için de güzel bir yenilik devreye alınıyor.

20 Nisan etkinliğinde gördüğümüz Apple Card Family özelliği de artık kullanılabilir olarak cihazlara eklenmiş durumda. Apple Card Family sayesinde eşler aynı hesap üzerinden kullanım gerçekleştirebilecek.

iOS 14.6 Beta 3

Eşlerin aynı hesap üzerinden Apple Card kullanmasının yanında 5 çocuğa kadar da yine aynı hesap üzerinden kullanım yapılabilecek.

Yani bir nevi aile hesabı gelmiş oldu desek doğru olacak. Bu iki değişikliğin dışında ek olarak bir de AirTags ile ilgili bir düzenleme var. Artık AirTags için telefon numarası düzenlemesi de mümkün.

18F5065a sürüm numarasıyla gelen güncellemenin başka bir yeniliği ise yok. En azından gözükmüyor diyelim. Güncellemenin final sürümüne de daha uzun bir zaman var. Bu nedenle final sürümüne kadar değişiklikler yaşanabilir.

Önceki İçerikÜniversite öğrencileri, çalışanlarının ücretsiz kullanabileceği servisler (50.000$+ kar yapabilirsiniz)
Sonraki İçerikiOS 14.5.1 Cihazları Yavaşlattı İddiası Gündemde
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?