iOS 14.5 Ne Zaman Yayınlanacak?

0
802

iOS 14 için belki de en kapsamlı güncellemelerden biri olacak olan iOS 14.5 için artık sona gelindi. Tatil dönemi falan filan derken güncellemenin yayın süresi bayağı bir uzadı ama dediğimiz gibi artık sona geldik. Peki, nasıl oluyor da bu kadar emin konuşuyoruz? Çünkü yeni güncellemenin, desteklenen tüm cihazlar için ne zaman yayınlanacağını Tim Cook açıkladı.

Açıklamaları değerlendirecek olursak, çok kısa bir süre sonra yeni güncelleme ile karşılaşacağız. Gelin tam net zaman için detaylara bakalım ve mini bir değerlendirme yapalım.

İlginizi Çekebilir: Yeni iMac Modelleri için İddialı Detaylar Gelmeye Başladı

iOS 14.5 Güncellemesi Önümüzdeki Hafta Gelebilir

Konuya açıklık getiren Tim Cook, geçtiğimiz gün verdiği röportajda yeni sürümün kesin olarak Nisan ayı içerisinde yayınlanacağını duyurdu. Hatta ünlü isim 2 hafta içerisinde bu sürümün geleceğini söyledi. Açıklamaların hemen sonrasında ise iOS 14.5 beta 7 sürümüyle karşılaştık. Beta 7’nin gelmesi önemli bir ipucu olarak sunulabilir.

Bir önceki içeriğimizde paylaştığımız gibi beta 7 sürümünde herhangi bir yenilik  yapılmadı. Daha çok beta 6 sürümde ortaya atılan pil sağlığı sistem yenilikleri iyileştirildi. Bu özellik beta 6 sürümünde bile aktif bir şekilde kullanılabilir olarak sunulmamıştı. Beta 7’de bunlar için düzenlemeler ve iyileştirmeler var.

Buradan da yola çıkacak olursak ve Tim Cook açıklamalarını da hesaba katacak olursak, önümüzdeki hafta güncellemeyi bekleyelim. Bu hafta beta haftası oldu ve bir sürpriz olmazsa ek bir özellik sunulmayacak.

iOS 14.5

Bu zamana kadar betalarda gördüğümüz özelliklerle yetineceğiz. Kişisel bir tahmin yapmak istersem Pazartesi gününden sonra güncellemeyi beklemeye başlayabiliriz.

Güncellemenin yeniliklerinin neler olacağını biliyoruz ama yayınlandıktan sonra özellikle pil ve performans testlerine önem vermeye çalışacağız. Pil testleri ve performans testlerinde bu sürüm neleri değiştirmiş ortaya çıkacak.

Öyle ki başta söylediğim gibi iOS 14 için en iddialı güncelleme iOS 14.5 ara güncellemesi oldu. Bir dizi yenilik geldi, pil kalibrasyonu için yeni bir araç ortaya çıktı, uygulama izleme şeffaflığı denen bir sistem gördük. Yani kapsamlı bir güncelleme ile tanışmış olduk.

Önceki İçerikiOS 14.5 Beta 7 Yayına Açıldı!
Sonraki İçerikiOS 14 Kullanım Oranı Maksimum Seviyeye Dayandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?