iOS 14.5 ile Yeni Bir Pil Kalibrasyon Aracı Gelecek

0
2532

iOS 14.5 beta 6 sürümünün değişikliklerinden söz etmiştik. Bu değişiklikler içerisinde Siri öne çıkıyordu. Çünkü şu an için Siri’nin yeni ses özelliklerini denemek mümkün. Güncelleme ile gelecek olan bir diğer yenilik ise iOS 14.5 pil kalibrasyon aracı olacak.

Pil sağlığı uygulaması üzerinden çalışacak olan bölüm, iPhone modellerinde yaşanan pil sorunlarına odaklanacak. Şu an iPhone 11 serisi için geçerli olan özelliğin detaylarına da bakalım.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi 11 Ultra ve iPhone 12 Pro Max Kamera Karşılaştırması

iOS 14.5 Pil Kalibrasyon Aracı Nasıl Çalışacak?

Şu an tam olarak aktif bir şekilde sunulmayan özellik, aktif olduğu zaman pil sağlığını en iyi pozisyona getirmeye odaklanacak. Pil sağlığı bölümüne girdiğiniz zaman kalibrasyon aracını görebilecek ve çalıştırabileceksiniz.

Bu kısmı çalıştırdıktan sonra araç bir düzenleme yapacak. Eğer telefonunuzun pilinde bir sorun varsa ya da kalibrasyonun tamamlanması mümkün olmazsa, bölüm size bir uyarı gösterecek ve servise yönlendirecek.

Bunun dışında söz konusu kalibrasyon çalıştırıldığı zaman pilin daha iyi kalibre edilmesi sağlanacak. Pilin en iyi şekilde kalibre edilmesi için işlemin arka planda devam edeceği söyleniyor. Telefonu şarja taktığınızda ya da kullanımlara göre pilin en iyi şekilde kalibre edilmesi sağlanacak.

iOS 14.5 beta 6

Şu an bu özelliğin, hatalı kalibre edildiği söylenen iPhone 11 akıllı telefonları için kullanılacağı görülmekte. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için bir düzenleme olacak gibi duruyor.

Diğer iPhone telefonlarında böyle bir düzenleme durumu söz konusu olur mu bilemiyoruz. Sonuçta kapsamlı bir kalibrasyon olayından söz ediyoruz. Belki diğer iPhone modelleri için de uygulanabilir. Bu konuda kesin bilgileri alacağımız zaman, iOS 14.5 güncellemesinin final sürümünün yayınlandığı zaman olacak.

Apple, şimdilik güncelleme için kesin tarih vermedi. Aslında güncellemenin 5.beta sürümünden sonra yayınlanması bekleniyordu. Bu yeniliklerden sonra bir beta daha gelmiş oldu. Bundan sonraki sürüm için bir şey söylemek zor. Çünkü yavaştan iOS 15 hazırlıkları da başlamış durumda.

Önceki İçerikiOS 14.5 beta 6 Yayınlandı! Bu Sefer Değişiklik Var
Sonraki İçerikOpera, Apple M1 İşlemci için Güncelleme Aldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?