iOS 14.5 ile Müzik Servisi Seçimi Özelliği Geliyor

0
4039

iOS 14.5 güncellemesinin henüz ilk betası yayınlandı. Fakat ilk beta bile çok fazla yeniliğin ortaya çıkmasını sağladı. Bir başlık altında toplamak istesek 6-7 başlıkta yenilikleri sıralayabiliriz. Zaten bunun için de bir içerik paylaşmıştık ve hemen aşağı link ekliyorum.

Tüm bu özellikler ilk beta yayınlandığı zaman ortaya çıkan özellikler olmuştu. Beta testleri devam ederken de yeni özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor. En son ise müzik servisleri için yapılan yenilik ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: iOS14.5 Beta ile Ortaya Çıkan Tüm Yenilikler!

iOS 14.5 ile Varsayılan Müzik Servisi Değiştirilebilecek

Beta sürümdeki kodlara göre iOS 14.5 güncellemesi sonrasında iPhone ve iPad cihazlarınızdaki varsayılan müzik servisleri değiştirilebilecek. Yerleşik müzik uygulaması olarak da gösterebileceğimiz müzik servislerinde, Apple Music kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

İsterseniz YouTube Music ya da isterseniz Spotify seçimi yapabileceksiniz. Tabii ki Deezer uygulaması gibi uygulamalar için de bu özellik geçerli olacak. Başta Spotify için çok önemli olacak olan yeni güncelleme, kullanıcılar açısından da büyük bir kolaylık sağlayacak. Şöyle ki varsayılan olarak seçilen müzik servisi doğrudan Siri ile bağlantılı çalışabilecek.

iOS 14.5

Yani siz bir müzik için Siri’ye komut verdiğiniz zaman, bu şarkı doğrudan varsayılan müzik uygulaması üzerinden açılacak ve oynatılacak. Haliyle büyük bir kolaylık sunulmuş olacak. Yeni güncellemenin final sürümünden sonra söz konusu özelliğin kullanılabilir olacağı söyleniyor. Bu ve bunun gibi daha birçok yeniliğin de gelmesi söz konusu olabilir.

iOS 14.5 güncellemesi biraz daha geniş kapsamlı bir güncelleme oldu. Diğer ara sürümlerden farklı olarak önemli yenilikler ortaya çıktı. Face ID için Apple Watch kontrolü gibi yenilikler gördük. Büyük bir ara güncellemesi olan yeni sürümün, yeni özellikleri ortaya çıkmaya devam ederse biz de paylaşmaya devam edeceğiz.

Önceki İçerikKardiyologlardan iPhone 12 için Önemli Bir Uyarı Geldi
Sonraki İçerikClubhouse için İlk Engelleme Kararı Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?