iOS 14.5 ile Gelecek Yeni Emojiler Neler Olacak?

0
245

iOS 14.5 beta 2 güncellemesi yayınlandıktan sonra bazı yeni özelliklerin ortaya çıktığını paylaşmıştık. Yeni özellikleri paylaştığımız sırada emojilerden de söz etmiştik. Yeni sürümle beraber iOS, Emoji 13.1 sürümü için de destek vermeye başlamış oldu.

Final sürümü sonrasında her kullanıcının yeni emojilere ulaşması mümkün olacak. Peki bu sürüm güncellemeleri sonrasında gelecek olan yeni emojiler hangileri olacak? İşte asıl bizi ilgilendiren kısım burası. Tüm emojileri görmeniz için aşağı bir link ekleyeceğim ama en azından en popüler olacaklara bir göz atalım.

İlginizi Çekebilir: Avrupa’nın En Büyük Apple Store’u İstanbul’da Açılıyor

iOS 14.5 ile Gelecek Emojiler Hangileri?

Emojilerde iki önemli nokta var. Birincisi şu ki her emoji yeni gelen emoji olmadı. Yeni gelen emeojilerden farklı olarak, mevcut emojiler için de bir yenileme çalışması yapıldı.

Başta şırınga işaretini gördük. Şırınga işaretinde kullanılan kan damlalarını gidermek için bir güncelleme yapılmış. Bu güncelleme sonrasında kullanıcılar sadece şırınga emojisini kullanabilecekler. Bu da kandan etkilenen kullanıcılara bir jest olmuş gibi gözükebilir.

iOS 14.5-emoji

İkinci kısımda ise kafaüstü kulaklık emojisinde değişikliğe gidilmiş durumda. Peki neden bu emoji değiştirildi derseniz cevap çok net. Artık AirPods Max kulaklıkları var. Haliyle Apple bu emojileri kullanmayı tercih edecek.

iOS 14.5-emoji

Bunlar güncellenen mevcut emojilerdi. Bir de yeni emojiler var. Yeni emojilerde de toplamda 217 yeni emojinin kullanıma başladığını görmek mümkün olacak.

iOS 14.5-emoji

Bunlar içerisinde ilginç sürümler de göreceğiz. Mesela sakallı erkek ve kadın yüz ifadeleri, yeni çift emojilerini göreceğiz. Yine ten renklerine göre de farklı emojiler var.

iOS 14.5-emoji

Onun dışında yaralı kalbi ifade eden sarılmış bir kalp emojisi ve yanan bir kalp emojisi de karşımıza çıkıyor. Bunlar da çok konuşulacak emojiler gibi duruyor.

Bunların dışında 3 önemli ifade de gelecek. Bunlardan birincisi spiral gözleri olan bir emoji olacak. Birisi dumanlı bir emoji olacak ve en sonuncusu da üfleme emojisi olacak.

iOS 14.5-emoji

Bunlar temel olarak gösterebileceğimiz yeni emojiler. iOS 14.5 ile gelecek tüm emojileri görmek için ise buraya bir de link ekliyoruz. Emoji 13.1 sürümü ile gelecek tüm emojileri görebileceksiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?