iOS 14.5 ile Abonelik Sayfalarının Tasarımı Değişti

0
340

iOS 14.5 irili ufaklı birçok yenilik getiriyor. Burada sürüm notları çok etkili olmuyor. Genelde güncellemenin yayınlanmasından bir gün kadar sonrasında yayınlanan sürüm notlarında Apple’ın dikkat çekmek istediği şeyler oluyor.

Sürüm notlarında yer almayan ama yine de kullanımı değiştiren de birçok nokta bulunuyor. Bunlardan birini geçtiğimiz günlerde yayınladık. Sonrasında emojiler dedik ve yeni gelen emojileri de yayınladık. Şimdi ise sıra abonelik satın alma sayfalarında yapılan değişikliklerde.

Bu konuda Apple’a çok fazla geri bildirim gönderildiğini biliyoruz. App Store uygulama mağazasından bir abonelik satın alırken ya da bir satın alma gerçekleştirirken, sunulan ekranın yeterli bilgi içermediğinden şikayet ediliyor.

İlginizi Çekebilir: Ocak 2021’de En Çok İndirilen iOS Oyunları Açıklandı

iOS 14.5 ile Abonelik Satın Alma Sayfaları Değişti

Mevcut sayfaların çok ne anlaşılır olmadığı ve dizilimlerinden de şikayet edildiğini biliyoruz. Apple’ın bu konuda yaptığı değişiklik sonrasında sayfaların biraz daha okunaklı bir hale geldiğini de görmekteyiz. ,

Yapılan değişiklikte ilk olarak üst kısımda yer alan “App Store” ifadesinin değiştiğini görüyoruz. Kullanıcıların herhangi bir satın alma yaptıklarını daha iyi anlamaları için buradaki ifade Apple Pay ile değiştirilmiş durumda.

Bunun dışında gizlilik politikaları bölümü de daha okunaklı bir hale getirilmiş. Hemen alt kısımda ise aboneliğin kaç gün ücretsiz olarak denenebileceğini gösteren kısım ayrı olarak gösterilmiş. Böylece kullanıcıların ücretsiz kullanımlar için süreyi daha iyi anlaması da sağlanmış.

iOS 14.5

Yine ödeme bilgilendirmesi kısmında da kullanılan puntoların daha büyük olduğunu görüyoruz. Yazı karakterlerinde bir büyüme yapılmış ki bu da zaten kullanıcıların talep ettikleri bir şey olarak öne çıkıyordu. Haftalık ödemenin ne kadar olacağı ve ödemenin ne zaman başlayacağı gibi bilgiler de bu kısma eklenmiş durumda.

Şimdi bu kısımda yapılan değişikliklerin yeterli olup olmadığına karar verme zamanı. Görünen o ki Apple bu bölümde daha önemli değişiklikler de yapmaya devam edecek. Büyük ihtimalle bununla sınırlı kalınmayacak.

iOS 14.5 final sürümü gelene kadar da çok daha fazla değişiklik görebileceğimiz bir gerçek. Şimdilik bunlar var. Sonrasında olacaklara da daha yakından bakacağız.

Önceki İçerike-Devlet iOS Sürümü Yenilendi! İşte Güncelleme
Sonraki İçerikApple Watch Kalp Yetmezliği Teşhisi için Kullanılacak
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?