iOS 14.5 Beta 8 Her Hangi Bir Değişiklik Getirdi mi?

0
513

iOS 14.5 final güncellemesinden beklentiler yüksek ve telefonların daha yetenekli olması bekleniyor. Sadece telefonlar diyerek bir sınırlama da yapmayalım. iPadOS için de güzel artılar gelecek. Haliyle bu sürümü merakla bekliyoruz ama bir türlü final gelmedi. En son iOS 14.5 Beta 8 yayınlandı. Arada tam 7 beta sürümü daha gelmişti.

Şimdi bir beta güncellemesi daha gelmiş oldu. Neyse ki bu sefer final sürümü hakkında çok daha fazla bilgi verebiliyoruz ve bu beta güncellemesinin de ne anlama geldiğini biliyoruz.

İlginizi Çekebilir: AirPods 3 Tanıtılmadan Sahtesi Satışa Çıktı

iOS 14.5 Beta 8 Yenilik İçermiyor

Yeni betanın sürüm notlarından başlamak istiyorum. Bu seride sürüm notları yok. Yani Apple sürüm botu yayınlayacak bir gelişme olmadığını dile getiriyor desek yeridir.

Anlayacağınız üzere artık yeni bir özellik yok. Gelmişiz 8.beta sürümüne zaten yeni bir özellik olmasın. Çünkü her yeni özellik iOS 14.5 final sürümüne biraz daha uzaklaşmamıza neden oluyor.

Çünkü önce bu yeni özellik deneniyor. Sonrasında bir hata çıkması durumunda yeni bir beta daha geliyor ve düzenleme sunularak yeniden deneme yapılıyor. Böyle bakacak olursak zaten son aşamaya gelmiş durumdayız ve yeni bir özellik beklemiyoruz. Beta 8’in son beta olabileceğini %90 ihtimal veriyorum.

iOS 14.5 Beta 8

Aslında biz beta 7’nin de son beta olacağını düşünüyorduk. Fakat Apple, final sürümünü etkinliğe saklamış gibi gözüküyor. 20 Nisan tarihinde Apple’ın yeni etkinliği var. İşte bu etkinlik sonrasında yeni ürünler geleceği gibi yeni yazılımlar da yayınlanacaktır.

Ya etkinlikten hemen önce ya da etkinliğin hemen sonrasında yeni yazılım güncellemelerinin sunulması bekleniyor. Sadece iOS ya da iPadOS için değil. Aynı zamanda macOS için, tvOS için ve watchOS için de son güncellemelerin yayınlanması bekleniyor.

Güncelleme yayınlanır yayınlanmaz, pil sürelerine ne kadar etki ettiğini ve özelliklerinin tam olarak neler olduğunu daha iyi işleyeceğiz. Şimdilik finale geri sayıma başlamış bulunuyoruz diyebilirim. Beta 9 gelecek olursa artık çok büyük bir sürpriz gelmiş olur. Çünkü 2 betadır yeni bir şey de yok.

Önceki İçerikiMessage çalışmıyor sorunu nasıl düzeltilir?
Sonraki İçerikiPhone 13 ve iPhone 13 Pro Tam Böyle Gözükebilir
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?