iOS 14.5 Beta 7 Yayına Açıldı!

0
1062

iOS 14.5 sürümü için alışılmışın biraz daha üzerinde beta yayınlandı. Genelde bir güncelleme için 4 ya da 5 betadan sonra final sürümü görüyoruz. Fakat bu büyük ara güncelleme olarak gösterildi ve daha fazla beta sürüm geldi. Gelen her beta sürümde de önemli yenilikler ortaya çıktı. Bu sefer de iOS 14.5 Beta 7 sürümü yayınlandı.

Diğer beta sürümlerinden farklı olarak bu sefer çok önemli bir değişiklik yok. Yani sürüm notlarında herhangi bir değişikliğin olduğu konusunda herhangi bir bildirim yapılmadı.

İlginizi Çekebilir: Yeni Apple TV için Güzel Haberler Gelmeye Başladı

iOS 14.5 Beta 7 ile Sona Çok Yaklaştık

Bu sürüm muhtemelen tamamlanmamış olan pil kalibrasyon özelliğine odaklanan bir sürüm olacak. En son beta 6 ile beraber bir pil kalibrasyon özelliği ya da aracı diyelim, yayınlanmıştı. iPhone 11 serisi için geçerli olan bu pil kalibrasyon aracı sayesinde, doğru şekilde kalibre edilmeyen pillerin yeniden kalibre edilmesi sağlanacak.

iPhone 11 modellerinin pil sağlığı bölümünde yaşanan yanlış kalibrasyon hatalarını gidermek için kullanılan araç, bir nevi pil durumu hakkında da bilgi verecek.

Mesela akıllı telefonun pili kalibre edilemezse, yani işlem tamamlanmazsa bu durumda kullanıcı servise gitmesi konusunda da uyarılacak. Apple’ın yeni sisteminin iPhone 11 serisi harici bir akıllı telefon serisine gelip gelmeyeceği de bilinmiyor.

iOS 14.5 beta 6

İşte iOS 14.5 Beta 7 güncellemesini bu konuda yayınlanmış olan bir düzenleme güncellemesi olarak görebiliriz. Bu güncelleme sonrasında muhtemelen final sürümü gelecek.

Aslında beta 6 ile finale adım atılmasını bekliyorduk ama dediğimiz gibi beta 6 sürümünde yeni özellikler ortaya çıktı. Şimdi beta 7 sürümünde bu yeni özellikler optimize edildi ve hataları giderildi. Artık sıra final sürümüne geldi. Çok kısa bir süre içerisinde herkes için yayınlanan final sürümünün haberini yapacağımızı umuyorum.

Önceki İçerikYeni Apple TV için Güzel Haberler Gelmeye Başladı
Sonraki İçerikiOS 14.5 Ne Zaman Yayınlanacak?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?