iOS 14.5 Beta 4 Yayınlandı Ama Herhangi Bir Değişiklik Yok!

0
380

iOS 14.5 için hızlı bir süreç var desek yalan söylemiş oluruz. Birkaç aydır bu güncellemenin ne zaman geleceğini merak edip duruyoruz ve kesin bir tarih veremiyoruz. Açıkçası beta güncellemeleri arasındaki zaman da biraz daha uzatılmış durumda. Her hafta yeni bir beta güncellemesi de gelmiyor. Buna karşın güncelleme için sonunda sonun yaklaştığını da eklemek lazım. iOS 14.5 Beta 4 sürümü de yayınlandı ve final için geri saymaya başladık.

Yeni güncellemenin bizlere neler kazandıracağını zaten biliyoruz. Şimdi merak edilen bu güncellemenin yeni beta sürümünde ek bir özellik ortaya çıktı mı? İşte o konuda iyi bir haber vermek ne yazık ki mümkün olmayacak. Çünkü bu betada herhangi bir değişikliğin olmadığı gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Maps için Kalabalıkları Gösterme Özelliği Geliyor

iOS 14.5 Beta 4 ile Sorunlara Gideriliyor

Bu sürüm tam anlamıyla sorunlara odaklanılan bir sürüm gibi gözüküyor. İki majör hata için düzenlemenin geldiğini net olarak anlıyoruz. Bu majör hatalardan birisi MagSafe şarj cihazında yaşanan animasyon sorunu.

Şarj cihazı takıldığı zaman animasyonda yaşanan takılma ve donma sorunu giderilmiş. iOS 14.5 Beta 3 sürümünde böyle bir hata vardı ve ilk geliştirici notlarında da bu hatadan söz edilmişti.

Sorunu giderilen ilk hatanın da bu olduğunu görüyoruz. İkinci olarak ise HomePod cihazlarında yaşanan bir bağlantı sorunu gideriliyor. Daha çok eşleştirmelerde karşımıza çıkan bağlantı hatasının da yeni beta sürümünde yer almadığı konusunda bilgi var.

iOS 14.5 Beta 4

Bu hatanın da giderilmesi dışında sürüm notlarında başka hiçbir şeyden söz edilmemiş. Bu da demek oluyor ki artık final sürümü geldi gelecek. Yeni bir özellik sunulmadığı gibi kalan bir iki hatada giderilmeye başlamış durumda.

Bir beta ya da maksimum iki beta daha gelir ama sonrasında yeni sürüm final versiyonuyla yayınlanır gibi geliyor. Apple final sürümünde bildiğimiz ek bir özellik sunar mı onu da kestirmek zor.

Geliştiricilerin yorumlarına göre final sürümünde de betalarda ortaya çıkan değişikliklerden farklı bir değişiklik olmayacak. Ama Apple bu, sürprizler yapabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?