iOS 14.5 Beta 2 ile Nasıl Değişiklikler Geldi?

0
2369

iOS 14.5 Beta 2 dün akşam saatleri itibariyle yayınlandı. Yeni beta sürümü her zamanki çizgi ile ilk olarak geliştiriciler için geldi. Fakat geliştiriciler için gelmesi bile yetti çünkü çok kısa bir süre içerisinde yenilikler ortaya çıktı.

Aslında bu sürümün sadece beta 1 serisinde yer alan hataları giderdiği ve yeni bir özellik sunmadığı düşünülüyor ama öyle değil. Yeni sürüm şimdilik ortaya çıkan gelişmelere göre bir takım değişiklikleri beraberinde getiriyor. Sadece beta 1 düzenlemeleri ile sınırlı kalınmıyor.

İlginizi Çekebilir: Şarj Sorununu Çözen watchOS 7.3.1 Yayınlandı

iOS 14.5 Beta 2 ile Neler Değişti?

Şimdilik ortaya çıkan bilgileri değerlendirerek yeniliklerden söz edelim. Bu saydığımız özelliklerin dışında da yeni özellikler ortaya çıkacak olursa eklemek yapacağız.

  • Bu noktada ilk yenilik Apple Music kısmına geliyor. Şarkı listelerine şarkı ekleme çıkarmak için yeni hareketler kullanıma alındı. Bu şekilde Apple Music daha kullanışlı kılınmış oldu.

iOS 14.5 Beta 2

  • iOS 14.5 Beta 2 sonrasında emojilerde de değişiklik yapılıyor. Başta AirPods Max için yeni bir emoji getirildiğini görüyoruz. Bunun dışında 200 farklı emoji de gelmiş oldu. Bunlar için daha detaylı paylaşımlar da yapacağız.

iOS 14.5 Beta 2

  • Hücresel bağlantıları değiştirmek ve ekran görüntüleri almak için de iPadOS 14.5 ile daha kolay işlemler getiriliyor. Bu iPad modellerini ilgilendiriyor.
  • Ayarlar bölümündeki “Yazılım Güncelleme” ifadesinde de bir düzenleme yapıldığı söylenmiş. Ama bunun için detaylı olarak paylaşımları beklemek gerekiyor.
  • iPhone modellerinde sık sık gündeme gelen yeşil ekran sorununun da iOS 14.5 Beta 2 sürümüyle ortadan kaldırıldığı belirtiliyor. Özellikle iPhone 12 modellerinde de yaşanan bu sorun tamamen ortadan kaldırılmış.

Şu an yeni betada yapılan değişiklikler bunlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu değişikliklerin dışında da tabii ki düzenlemeler ve iyileştirmeler yapılacaktır ama final sürümü gelene kadar da çalışmalar devam edecek.

Şu an için yayınlanan beta sürümünün yapı numarası ise 18E5154f olarak geliyor. Bu da yakın zamanda final güncellemesinin gelebileceğini işaret ediyor. Güncelleme hakkında yeni bir gelişme geldiği zaman aktarmaya devam edeceğiz.

Önceki İçerikApple Watch için Ücretsiz Onarım Programı Başlatıldı
Sonraki İçerikiPhone 13 Pro Tasarımını Gösteren Video Yayınlandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?