iOS 14.5.1 Geri Dönüşleri Kapandı!

0
653

iOS 14.6 sürümünün final versiyonu yayınlananı bir hayli zaman oluyor. Güncelleme yayınlandı ve final sürüm kendini gösterdiği gibi Apple’ın adımları gelmeye başladı. Marka iOS 14.5.1 sürümüne olan geri dönüşleri kapattı. Kısa süre içerisinde geri dönüşler kapanmış oldu.

Tabii ki Apple’ın bu adımının nedeni kullanıcıları korumak. Sonuçta her yeni sürüm, eski sürümdeki bir sorunu bir sıkıntıyı gideriyor. Bu iOS 14.6 için de geçerli olan bir durum. Haliyle geri dönüşlerin kapatılması sürpriz değil. Fakat bu sürümde farklı bir durum var.

Bunu da Okuyun: iOS 14.6 Pil Sorunu Şikayetleri Giderek Artıyor

iOS 14.5.1 Dönüşleri Kapandı Ama Kullanıcılar iOS 14.6 pillerinden Şikayetçi

Bir önceki içeriğimizde paylaştığımız içeriğimizi görmüşseniz bileceksiniz ki iOS 14.6 serisinde bir pil durumundan şikayet ediliyor. Kullanıcılar yeni sürümde yer alan pil sıkıntısından söz ediyor ve iPhone telefonlarının pillerinin, bu sürümü yükledikten sonra daha çok bittiğini iddia ediliyor. Apple henüz bu sorunu doğrulamış değil.

İddialar devam eder ve kullanıcılar yorumlar paylaşırken, eski sürüme geri dönüşün de kapatılması gündem oldu.

Şu an pil sorunu yaşadığını iddia eden kullanıcıların yapması gereken ya Apple’ın bu konuda açıklamasını beklemek ya da Apple’ın yeni bir sürüm yayınlamasını beklemek. Aksi durumda şu an için yapacak bir şey yok çünkü eski sürüme dönüş imkanları da durmuş oldu.

iOS 14.5.1

Fakat şunu da belirtelim ki Apple bu tür konulara önem veren markalardan bir tanesi. İddia edilen pil sorunu muhtemelen incelenmeye başlamıştır. İnceleme sonrasında Apple, konuya ilişkin bir düzenleme yayınlayacaktır.

Bunun için yeni bir güncelleme sürümü bile beklenmeyebilir. Büyük sürüm güncellemesinden önce bir ara güncelleme yayınlanarak sorun çözüme kavuşabilir. Apple’ı bekleyeceğiz.

Önceki İçerikiOS 14.6 Pil Sorunu Şikayetleri Giderek Artıyor
Sonraki İçerikiOS 14.7 Beta 2 Yayında! Pil Sorunu Giderildi mi?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?