iOS 14.5.1 Cihazları Yavaşlattı İddiası Gündemde

0
1159

iOS 14.5.1 güncellemesinin yayınlanması, Apple açısından önemli olan bir hamleydi. Çünkü Apple’ın en büyük güncellemelerinden biri olan iOS 14.5 sürümünde bazı sorunlar baş göstermişti. Bu sorunların başında da uygulama şeffaflığı özelliğinin çalışmaması geliyordu.

Yeni güncelleme sorunların çözülmesi için etkili bir güncelleme oldu. Fakat güncellemenin gelmesinden sonra işler değişti. Cihazların yavaşlamaya başladığı konusunda şikayetler artmaya başladı. Ardı ardına şikayetlerin gelmesinden sonra ise yeni bir bilgi ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.6 Beta 3 ile Gelen Bir Değişiklik Var mı?

iOS 14.5.1 Cihazları Gerçekten Yavaşlattı mı?

Durum konusunda şikayetler çok sayıda. Özellikle telefonların menü geçişlerinde ciddi bir yavaşlama olduğu söyleniyor. Açılış sırasında, menü geçişlerinde, uygulamaları çalıştırırken kısacası birçok kısımda yavaşlama söz konusu olduğu söyleniyor. Apple da bu iddiaları değerlendirmemiş değil. Çok sayıda şikayet gelince Apple da harekete geçmiş.

Zaten iOS 14.6 sürümü yayınlanmaya başladı. Bu sürüm için beta güncellemeleri duyuruluyor. En son 3.beta sürümü duyuruldu. En son gelen 3.beta sürümünde de giriş ekranında yaşanan yavaşlık sorunlarının giderildiği söyleniyor.

Yani iOS 14.5.1 yükleyen iPhone kullanıcılarının karşılaştıkları yavaşlık sorunu giderilecek. Bunun için yeni güncelleme beklememiz gerekiyor gibi gözüküyor.

Bu aşamadan sonra iOS 14.5.2 gibi bir sürüm geleceğini düşünmüyorum. Haliyle beklememiz gereken güncelleme de iOS 14.6 güncellemesi olması gerekiyor.

iOS 14.5.1

Güncelleme ne zaman gelecek derseniz onu bilemiyoruz. Şimdilik beta 3 sürümünün yayınlandığı biliniyor. Beta 4, ve 5 sürümlerinin de yayınlanması bekleniyor.

Sonrasında ise final sürüm güncellemesinin yapılacağı düşünülüyor. Ama bu ne zaman olacak dediğimiz gibi bilemiyoruz. iOS 14.6 sonrasında performans sorunlarının çözülüp çözülmeyeceğini de test edip göreceğiz.

Ayrıca pil tüketimi konusunda da bir değerlendirme yapmak lazım. Önce iOS 14.5.1 pil değerlendirmesinden başlamak gerekecek. 14.6 sürümü geldiği zaman onda da bir değerlendirme yapacağız.

Önceki İçerikiOS 14.6 Beta 3 ile Gelen Bir Değişiklik Var mı?
Sonraki İçerikiOS 15 Güncellemesi Alacak Cihazların Listesi Bir Kez Daha Paylaşıldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?