iOS 14.4 Yayınlandı! Sürüm Notları Açıklandı

0
2968

iOS 14.4 güncellemesi, arada bir tatil dönemi olduğu için biraz geç geldi. Betalar arasındaki bekleme süresini biraz uzatmış olsa da Apple sonunda final sürümünü yayınladı.

Desteklenen tüm iPhone akıllı telefonlar için kullanılabilir olan güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından sürüm notları da açıklandı. Sürüm notlarında yer alan değişikliklere bakalım.

İlginizi Çekebilir:  iPhone’a Kamera Uyarısı Sistemi Geliyor

iOS 14.4 Sürüm Notlarına Göre Ortaya Çıkan Değişiklikler!

Güncelleme bir dizi iyileştirme getirdiği gibi yaşanan bazı sorunlar için de çözüm oluşturuyor. Güncelleme sonrasında açıklanan sürüm notlarına göre değişiklikler şöyle:

  • iPhone kameraları doğrulanmazsa,(kamera orijinali ile değiştirilmemişse) iPhone 12, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 akıllı telefonlarında bildirim gösterilecek.
  • Unity saat yüzü için saat uygulaması güncellendi
  • Daha küçük boyutlara sahip olan QR kodların kameralar tarafından sorunsuz okunmasını sağlayacak bir güncelleme yapıldı.
  • Sesli Bildirimler için kulaklıkların daha iyi tanımlanması adına Bluetooth ayarlarına yeni cihaz türü sınıflaması eklendi.
  • Mesaj yazarken klavyenin geç gelmesi, klavyenin doğru dilde açılmaması sorunu ortadan kaldırıldı.
  • CarPlay üzerinde yaşanan sorunlar giderildi.
  • Fitness Wigdet’ı için yaşanan sorunlar giderildi
  • iPhone 12 Pro ile çekilen HDR fotoğraflarda yaşanan görüntü bozukluklarının önüne geçildi.

iOS 14.4 

Sürüm notlarına göre iOS 14.4 yenilikleri ve düzenlemeleri bunlar. Fakat bu sürüm notlarının dışında da değişiklikler olduğunu söyleyebilirim. Mesela bildirimlerdeki sorun giderilmiş gibi duruyor.

Buna benzer daha birçok ufak tefek hatanın da önüne geçildiği söyleniyor. Yeni sürüm için şimdilik aktaracaklarımız bu kadar. Güncelleme yayınlandıktan sonra batarya testlerine de yer vereceğimizi ekleyelim. Batarya testlerinde, pil süreleri değişiyor mu bunu da göreceğiz.

Önceki İçerikApple Watch Series 6 Black Unity Özel Versiyonu Duyuruldu
Sonraki İçerikYoutube videolarından zil sesi nasıl yapılır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?