iOS 14.4, iPhone’a Kamera Uyarısı Sistemi Getirecek

2
6673

iOS 14.4 beta 2 sürümü yakın zamanda yayınlandı. Betanın sürüm notları çok dar tutulduğu için belirlediğimiz özellikler de sınırlı oldu ve sizlerle belli olan bu özellikleri paylaştık.

Fakat geliştiriciler beta sürümünü incelemeye başladı ve her zaman olduğu gibi ek detaylar ortaya çıkmaya başladı. Yeni sürümü inceleyen geliştiriciler, önemli bir kodun da farkına vardı. Buna göre iPhone modelleri artık kamera uyarısı verecek.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kameraları Uzun Süre Değişmeyecek

iOS 14.4 Sonrası Orijinal Kamera Kullanılmayan iPhone Modelleri Uyarı Verecek

iPhone 12 tanıtılmadan önce de bu iddia gündeme gelmişti. O zaman paylaşılan iddialara göre Apple’ın kameralar için yeni bir uyarı sistemine geçeceği söyleniyordu. Diyelim ki kullanıcılar kamerada bir sorun yaşadı ve teknik servis desteği almak zorunda kaldı.

Bu durumda orijinal Apple parçası kullanılmadığı zaman, yani yetkili servis hizmeti alınıp orijinal kamera takılmadığı zaman telefonun uyarı vereceği söyleniyordu. İşte iOS 14.4 içerisinde bulunan uyarı kodu da tam olarak bu sistemin geleceğini gösteriyor.

iOS 14.4

Kodlar içerisinde yer alan bilgilere göre iPhone kamerası orijinal olmayan bir kamera ile değiştirildiği zaman, Apple bunu anlayacak ve tıpkı ekranlarda olduğu gibi kullanıcılara bir uyarı gösterecek.

Uyarının ilk etapta ayarlar kısmına girildiği zaman görüleceği söyleniyor ama belli bir süre sonra bildirim olarak da “Bu iPhone’un orijinal bir Apple kamerasına sahip olduğu doğrulanamıyor” uyarısının gösterileceği belirtiliyor.

MacRumors ekibi tarafından paylaşılan bilgiye göre uyarı kameranın kullanılmasına engel olmayacak ama nasıl bir olumsuzluk yaratacak bilmiyoruz. Ekran değişimi için de benzer bir sistem var. Muhtemelen orada gördüğümüz kullanım şimdi de kameralar için uygulanmış olacak.

Net bilgiyi almak adına iOS 14.4 güncellemesinin final versiyonunu da görüp değerlendirmek gerekiyor. Final sürümünde uyarı sistemi nasıl çalışacak göreceğiz.

KAYNAKhttps://www.macrumors.com/2021/01/14/ios-14-4-non-genuine-camera-warning/
Önceki İçerikiOS 14.4 Beta 2 Yayınlandı – Nasıl Yenilikler Geldi?
Sonraki İçerikMacbook ESC Sorunu Sosyal Medyada Gündem Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?