iOS 14.3 Yayınlandı – Yüklemeyi Unutmayın!

0
596

iOS 14.3 güncellemesi, birkaç beta sürümünden sonra RC versiyon olarak yayınlanmıştı. RC versiyonun yayınlanmasının ardından final sürümün bugün itibariyle kullanıma gireceği ve herkes için yayınlanacağını da söylemiştik.

Beklendiği gibi oldu ve herhangi bir erteleme olmadan yeni güncelleme yayınlandı. Aslında güncellemenin özelliklerini, daha doğrusu sürüm notlarını daha önce paylaşmıştık. Bu sürüm notlarının bulunduğu yazıya link vereceğiz. Detaylara oradan da bakabilirsiniz. Biz şimdi kısa kısa özellikleri inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.3 RC Yayınlandı – Sürüm Notları Açıklandı

iOS 14.3 ile Neler Geldi?

Detaylı sürüm notlarını paylaştığımız link üzerinden görebilirsiniz dedik ama biz yine de kısa kısa önemli yenilikleri paylaşmış olalım.

  • AirPods Max için iPhone desteği geldi. Tam uyumlu olarak tüm özellikler kullanılabilir olacak.
  • Apple Fitness+ için iPhone uyumu geldi. Yine tüm özellikler sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek.
  • iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için ProRAW desteği geldi.
  • Arama motoru tercihlerinde yeni bir arama motoru var. Ecosia adı verilen arama motoru tarayıcıya dahil edildi. Bu tarayıcı ile yapacağınız aramalar, doğayı yeşillendirmek için destek vermeyi sağlıyor.
  • Apple TV uygulaması için yeni bir TV+ sekmesi özelliğinin geldiğini gördük.

iOS 14.3 güncellemesi

Bu yenilikler ana yenilikler olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeniliklerin dışında performans iyileştirmeleri ve en önemlisi de pil iyileştirmeleri olduğu da söyleniyor. Pil konusunda tüketimin nasıl değiştiğini görmek için detayları sonrasında ele alacağız. Şu an için karşılaştırmalara bakmadık ama bunun üzerinde duracağımızı belirtelim.

Bunun dışında iPhone 12 akıllı telefonlarında yaşandığı söylenen bildirim sorununun da yine iOS 14.3 güncellemesiyle beraber giderildiği belirtiliyor. Bildirim sorununun da giderilip giderilmediğini testlerle beraber göreceğiz. Telefonların performanslarının nasıl değiştiği, pil konusunda nasıl bir değişiklik olduğu gibi konular için paylaşımlarımızı bekleyin.

Önceki İçerikAirPods Max Almak İsteyenler için Kötü Haber
Sonraki İçerikTürk Telekom iPhone 12 Pro 128 GB Eskiyi Getir Yeniyi Götür Kampanyası Detaylar
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?