iOS 14.3 Sürümüne Geri Dönüşler Kapatıldı!

0
193

Apple’ın iOS işletim sistemi için uygulamış olduğu bir yol haritası var. Genelde iOS işletim sisteminde yeni sürümler yayınlandığı zaman, kararlı versiyonun çıkışından 1-2 hafta kadar sonra, eski sürüme dönüş imkanı kapanıyor. Eski sürüm imzaları kapatılıyor ve haliyle yeni güncellemeyi yüklemiş olan kullanıcılar bir daha eski sürüme dönemiyor. iOS 14.3 için de benzer bir durum oldu.

Apple bu kez güncelleme takviminin gecikmesi nedeniyle, birazcık gecikmeli olsa da rutini bozmadı ve yine eski sürüm için imzalamalar durduruldu. En güncel sürümde kalmak zorunda kaldık.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.5 Beta ile Ortaya Çıkan Tüm Yenilikler!

iOS 14.3 Güncellemesine Dönemeyeceğiz! En Güncel Sürüm iOS 14.4’de Kalınacak

Şu an için imzaların kapatılmasıyla beraber kararlı en güncel sürüm olan iOS 14.4’e yükselme yapmış kullanıcıların geri dönüş imkanı kalmadı.

Zaten şu an için iOS 14.5 güncellemesinin de ilk beta sürümü yayınlanmış durumda. Yukarı bu beta ile nasıl yeniliklerin geleceğine ilişkin bilgileri paylaştığımız linki ekliyorum. Bu sürüm ilk beta versiyonunda.

iOS 14.3

Muhtemelen beta süreci kısa tutulacak ve iOS 14.5 güncellemesi de yakın zamanda final versiyonu ile yayınlanacak. Final versiyonunun yayınlanmasının ardından aynı şey iOS 14.4 için de geçerli olacak ve imzalar kapatılacak.

Dediğimiz gibi bu Apple’ın uygulamış olduğu bir rutin. Yeni sürüm geldiğinde, eski sürüm için güvenlik açıkları kapatılıyor. Fakat bu açıkları sürüm notlarında paylaşılabiliyor. Haliyle eski sürümleri kullanmak tehlikeli bir hale geliyor. Zaten bunun için de Apple kısa sürede, eski sürüme dönüşleri kapatıyor.

Önceki İçerikmacOS Big Sur 11.2 Güncellemesi Yayında! Neler Farklı?
Sonraki İçerikEn iyi oyun telefonları 2021
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?