iOS 14.3 Kablosuz Şarj Sorunu ile Gündemde

0
355

iOS 14.3, özellikle iPhone 12 Pro serisine sahip olan kullanıcılar için önemli bir güncelleme oldu. Diğer akıllı telefonlar için de gelse de bu sürüm yeni serilerin Pro versiyonlarına ProRAW özelliğini ekledi. ProRAW özelliği için daha önce bir içerik paylaşmıştık. Bu içeriği de okuyan takipçilerimiz bilecektir ki kamera için aranan bir özellik gelmiş oldu.

Haliyle yeni modelleri tercih eden kullanıcıların bir çoğu hemen güncellemeyi yükledi. Fakat aradan geçen kısa süre sonra, yeni güncellemenin bazı sorunlara neden olduğu da ortaya çıktı. Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri konu ise kablosuz şarj sorunu oldu.

İlginizi Çekebilir: iPhone ProRaw Nedir? Nasıl Kullanılır?

iOS 14.3 Kablosuz Şarj Sorunu Özellikle iPhone 12 modellerini Etkiliyor

Kullanıcılardan gelen mesajlara göre bu sorun başta iPhone 12 serisi kullanıcılarını etkiliyor. Telefonunuzu 3.parti bir kablosuz şarj cihazı ile şarj etmek istiyorsunuz. Şarj cihazının üzerine telefonu yerleştirseniz bile, şarj başlamıyor. Daha çok iPhone 12 akıllı telefonlarında görülüyor diyoruz ama bu sorunun iPhone 11 ve diğer iPhone modellerinde de yaşandığı söyleniyor.

Eğer Apple’ın kendi şarj cihazlarını kullanırsanız herhangi bir sorun oluşmuyor. Mesela Magsafe cihazında sorunsuz bir şekilde şarj yapılabiliyor. Ama işte 3.parti şarj cihazlarında böyle bir sorun söz konusu oluyor.

iOS 14.3

Diğer şarj cihazlarında oluşan sorunun neden ortaya çıktığı konusunda bir bilgi yok. Tabii ki böye bir sorun yaşayınca gözleri yine Apple’a çeviriyoruz ama henüz Apple tarafından da bir bilgi verilmedi.

Sorun doğrulanmadı ve haliyle çözüm için de bir bilgi paylaşımı olmadı. Eski sürümlerde de böyle bir sıkıntı olmuştu diye hatırlıyorum. Fakat iOS 14.3 sürümünde yaşanan sorun gibi olmamıştı. Telefonu yeniden başlattığınız zaman sıkıntı gideriliyordu. Bu sefer yaşanan hatada ise telefonu yeniden başlatsanız bile durum değişmiyor. Yine aynı sorun devam ediyor.

Sıkıntı kaç kullanıcıyı etkiledi onu da bilemiyoruz ama muhtemelen Apple’ın yeni güncellemesini beklemek gerekecek. Güncelleme sorunların çözümü için yeterli olacaktır. iOS 14.4 final sürümünün ne zaman yayınlanacağı da belli değil. Apple bu aralar biraz sessizliğe büründü. Muhtemelen yeni yıldan sonra, yeni sürüm için de beklenen haberler gelecektir.

Önceki İçerikApple canlı destek veya müşteri hizmetleri ile nasıl görüşülür?
Sonraki İçerikCovid-19 ve Siber Güvenlik
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?