iOS 14.3 Beta 3 ile Değişiklikler Var mı?

0
2687

iOS 14.3 Beta 3 sürümü, ilk etapta geliştiriciler için olacak şekilde yayınlandı. Birkaç önemli sayılabilecek olan düzenlemeyi ortaya çıkaran yeni güncelleme, iPhone 12 modelleri için de beklenen adımı atıyor ve beklenen kamera modu aktif ediliyor.

Eski yeni güncelleme alan tüm modeller için önemli olan yeni sürümün getirdiklerine ve artılarına geçelim.

iOS 14.3 Beta Neler Getirdi?

Güncellemenin getirdiği özellikleri daha iyi anlatmak adına madde madde ele alalım.

ProRAW Fotoğraf Formatı: iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max modelleri için geçerli olacak olan mod ile çekimlerde ton ayarlamasının yapılması, en iyi beyaz dengesinin yakalanması, keskinleştirme ayarlarının daha verimli hale getirilmesi sağlanacak. Bu yeni formatı yine kamera uygulamaları üzerinden ayarlamanız mümkün olacak ama bu özellik açık olduğu zaman çekilen herhangi bir fotoğraf 25 MB seviyesinde olacak.

Bul Uygulaması için Değişiklikler: Apple’ın çok kullanılan Bul uygulaması için de sevindirici bir değişiklikten söz ediliyor. Bu değişiklikle beraber uygulamanın Apple cihazları dışındaki cihazlar için de kullanılabileceği ortaya çıktı. Bu direkt akıllara AirTag cihazını getiriyor. Yakın zamanda AirTag cihazının tanıtılacağı ve diğer nesnelere takılablecek olan bu cihazın bul özelliği ile bağlantılı olarak çalışacağı düşünülüyor.

iOS 14.3 Beta 3

PS5 için İyi Haber: iOS 14.3 güncellemesinin yayınlanmasından sonra, yeni nesil konsol sahipleri için önemli bir avantaj gelecek. Öyle ki güncelleme sonrasında akıllı telefonlarınızı PS5 kontrol cihazı olarak kullanabileceksiniz. Tabii ki bütün kontrol cihazı özelliğinin sağlanması mümkün değil ama temel fonksiyonlarda telefonu kontrol cihazı olarak kullanmak mümkün olacak.

Birkaç ek yenilik, ana ekran için kestirmelerle yapılan birkaç ek iyileştirme ve performans konusunda yapılacak ek düzenlemeler gibi artılarla beraber iOS 14.3 sürümünün yayınlanmasını bekliyoruz. Şu an beta 3 geldi. Genelde beta 5 ya da beta 6 sürümünden sonra final sürüm yayınlanıyor. Ek bir adım ya da farklı bir düzenleme gelmezse, çok yakında final sürüm güncellemesini almış oluruz.

Önceki İçerikKamerası Çıkarılmış iPhone: Caviar iPhone 12 Pro Stealth!
Sonraki İçerikApple, iPhone 6 ve iPhone 6s Kullanıcılarına 60 Euro Geri Ödeme Yapabilir
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?