iOS 14.3 beta 1 Yayınlandı – Değişiklikler Var Mı?

0
3207

iOS 14.3 beta 1, macOS Big Sur sürümünün yayınlanmasının hemen ardından geldi. Güncelleme yayınlandı ama bir süre sonra bazı sıkıntılar olduğu gerekçesiyle geri çekildi. Sorunların çözülmesinin hemen ardından tekrar yayınlanan yeni sürüm çok önemli bazı bilgilerin ortaya çıkmasını sağladı.

Yeni sürümün getirdiği sistemsel özelliklerden çok yeni sürümün ortaya çıkardığı simgeler konuşulacak gibi duruyor. Öyle ki bu kez bazı donanımlar için büyük ipuçları var.

iOS 14.3 beta 1 Ana Yenilikleri ve İlk Detaylar

Yeni beta sürümüyle beraber ortaya çıkan teknolojilerden konuşmadan önce, yeni beta sürümünün getirdiği yeniliklere bakalım. Şimdilik 3 düzenleme var gibi gözüküyor.

  • iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri için ProRaw format desteği gelmiş durumda. ProRAW uzantısı olan görseller çekilebilecek.
  • HomeKit sistemi için bir güncelleme var. HomeKit cihazlarına yeni özellikler geldiği zaman yazılım güncellemeleri direkt uygulama üzerinden yapılabilecek. Birden çok HomeKit cihazının güncellemesi aynı anda yapılabilecek.
  • Safari tarayıcıda Ecosia isimli yeni bir arama motorunu kullanmak mümkün olacak.

Bunlar iOS 14.3 beta 1 yenilikleri olarak gösterilebilir. Bir de bu sürümle beraber ortaya çıkan bazı simgeler var. İşte bu simgeler yeni gelecek Apple ürünlerini gösteriyor. Yeni simgelerde AirPods Studio modeline ait olduğu söylenen bir kulak üstü kulaklık modeli gözüküyor.

iOS 14.3 beta 1

Kulaklık çok net olarak gözükmüş durumda. Bunun dışında bir valiz ve bir sırt çantası simgesi var. Bu simgelerin de AirTag ile alakalı olduğu söyleniyor. AirTag eşyalarınızın yerini sürekli takip etmenizi sağlayacak olan bir aksesuar olacak. Bu simgelerin de onu vurguladığı düşünülüyor.

iOS 14.3 beta 1

Henüz beta 1 sürecindeyiz ve her şey için çok erken. Beta süreci biraz daha ilerledikçe, asıl olarak gelecek yeniliklerin neler olacağını anlayacağız. Beta 2 ve 3 sürümlerinde tam olarak iOS 14.3 ne getirecek belli olur. Yeni donanım ürünleri konusunda ise bir şey diyemiyoruz çünkü yeni donanım ürünleri için ek bir tanıtım tarihi ortaya çıkmadı. 10 Kasım tanıtımında gözükmesini bekliyorduk ama bu ürünler gelmedi.

Önceki İçerikApple M1 Özellikleri Neler? Her Detayla Yeni İşlemciye Yakından Bakıyoruz
Sonraki İçerikiPhone SE 2020 DxOMark Kamera Puanları Güncellendi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?