iOS 14.2 Yeni Bir Pil Sorunuyla Karşı Karşıya

0

iOS 14.2 işletim sistemi güncellemesi yayınlandığı gibi bazı önemli noktalarda ortaya çıkan sorunlar konuşulmaya başlandı. Önce kullanıcılar iPhone 12 akıllı telefonlarında ekran sorunları yaşamaya başladıklarını söyledi.

Dokunmatik algılamasında hatalar ve benzeri birçok sorun yaşandı. Bunlar için iPhone 12 özelinde bir güncelleme gelmişti. Fakat 14.2 sürümünün sorunları bunlarla bitmek bilmedi. Bu sürümde yaşanan bir diğer sıkıntı ise pil sorunu olarak açıklandı ve kullanıcıların bir hayli canını sıkacak bir noktaya geldi.

iOS 14.2 Pil Sorunu ile Karşı Karşıya

Özellikle güncellemeyi alan eski serilerde ciddi bir sıkıntıya dönüşen pil sorunu telefonların bir anda kapanmasına bile neden olabiliyor. Kullanıcıların bu noktada şikayet ettikleri konuları sizler için derledik. Madde madde bunlara bakalım.

  • Telefon %70’in üzerinde bir pil değerinde sürekli sabit kalıyor. Pil seviyesi düşmüyor. Birkaç saat sonra ise birde pil seviyesinin %30 gibi dereceler düştüğü gözlemleniyor. Ani olarak yaşanan bu değişim, kullanıcıları da yanıltıyor.
  • Pil seviyesi sadece 5 dakika gibi bir süre içerisinde %10-15 oranında düşüş gösteriyor. Bu da çok hızlı bir şekilde telefonun kapanmasına neden oluyor.
  • Kullanıcılar tarafından yansıtılan son sorun ise şu ki telefonların 30 dakika içerisinde yarı şarja iniyor olması. Sadece 30 dakika içerisinde yarı şarja düşen akıllı telefon, %50 şarjdan sonra da her 1 saat içerisinde %5’lik bir düşüş gösteriyor.

iOS 14.2

rakamlara çok takılmadan değerlendirme yaptığımız zaman iOS 14.2 pil sorunu yaşatıyor demek yeterli olacaktır. Muhtemelen sorun yazılımsal olarak gözüküyor çünkü sadece bir iPhone modelinde yaşanan bir sıkıntı değil.

Daha çok iPhone 6 ile iPhone X modelleri arasında yaşanan bir sorundan söz ediyoruz. Daha yeni modellerde de bu sıkıntıyı yaşayan kullanıcılar var ama genelde dediğimiz gibi iPhone 6 ile iPhone X arasındaki modellerde bu sorun yaşanıyor.

Apple konu hakkında bir güncelleme yayınlayacaktır. Güncellemeden sonra biz de göreceğiz bakalım neler değişecek ve pil konusunda herhangi bir düzenleme olacak mı?

Önceki İçerikAkıllı Saat ve Akıllı Bileklik Satışlarında Rekor Artış
Sonraki İçerikTürk Telekom, eSIM Dönemini Başlatıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?