iOS 14.2 Sürümünde Dikkat Çeken Bir Detay Keşfedildi

0
860

iOS 14.2 sürümü yakın bir zaman önce yayınlandı. Yeni sürümün yayınlanmasından sonra nasıl yeniliklerin ortaya çıktığı konusunda biz de bilgilendirme yapmıştık. Sürüm notlarında yer alan bilgiler daha çok, belli başlı düzenlemelerin getirildiğini ve performans konusunda da iyileştirmelerin yapıldığını gösteriyordu.

Aradan geçen zamanda ise bu sürüm sonrasında bazı eski akıllı telefonlar için de düzenleme geldiği ortaya çıktı. Elde edilen yeni bilgilere göre eski iPhone modellerine ek bir düzenleme yapıldı.

iOS 14.2 ile FaceTime HD Özelliği Geldi

Doğrudan sürüm notlarında yer almayan bilgiler telefonların özellik sayfasında ortaya çıktı. iPhone 8, iPhone XR, iPhone 8 Plus yani popüler olan eski iPhone modellerinin FaceTime HD özelliği aldığı ortaya çıktı.

FaceTime’ı HD bir şekilde kullanmak için artı sağlayacak olan yeni güncelleme, eski modeller için de güzel bir artı kazandırmış oldu.

iOS 14.2 ile FaceTime HD

Merak edilen nokta ise bu düzenlemenin neden sürüm notları kısmında yer almadığı. Sürüm notlarında FaceTime için iPhone 8, iPhone XR modellerine düzenleme getirildiğine ilişkin bilgiler paylaşılmış değil. Söylediğimiz gibi bu bilgileri sadece ürünlerin özellik sayfalarına girdiğimiz zaman görebiliyoruz.

iOS 14.2 ile FaceTime HD özelliği dışında değişen başka noktalar da olmuş olabilir. Görünen o ki sürüm notlarında belirtilmeyen özellikler de karşımıza çıkabiliyor. Böyle bir değişiklik karşımıza çıktığı zaman biz de sizlerle paylaşacağız.

Önceki İçerik2020 Yılı AppStore’da En Çok İndirilen Uygulama ve Oyunlar
Sonraki İçerikKamerası Çıkarılmış iPhone: Caviar iPhone 12 Pro Stealth!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?