iOS 14.2 Public Beta 4 ile Nasıl Değişiklikler Gördük?

0

iOS 14.2 Public Beta 4, yakın zamanda yayına açıldı ve iOS 14.1 güncellemesini gölgede bırakmayı başardı.

Her ne kadar güncellemeler arasında çok bir zaman olmasa da yeni beta sürümü daha çok dikkat çekti diyebiliriz. Görsel açıdan dikkat çekecek yenilikleri beraberinde getiren herkese açık güncellemenin emojiler için de iyi haberi getirdiğini söyleyebiliriz.

iOS 14.2 Public Beta 4 Neler Getirdi?

Daha derinlemesine bir inceleme yaptığımız zaman yeni beta sürümünde bazı duvar kağıtlarının geldiğini görüyoruz. 8 adet koyu tema odaklı 8 adet normal tema odaklı olarak yayınlanan duvar kağıtlarının görsellerini ekleyeceğiz. Tabi bu görseller sadece örnek olarak ekleyeceğimiz görseller olacak. Telefonunuza duvar kağıdı yapacağınız bir formda olmayacak.

Bunun dışında daha önce belirlenen bazı özellikler için de iyileştirmeler sunuldu. Mesela Shazam uygulaması için. Zaten Shazam uygulaması kontrol merkezine eklenmişti. Artık dinlenen müzikler için bildirimlerin gösterimi de sağlanmıştı.

Bu konuda iyileştirmeler yapılmış ama ana sistem genel olarak oturdu ve artık Shazam kontrol merkezine eklenmiş oldu.

Ek olarak iOS 14.2 ile gelen kişi algılama özelliğinin iyileştirildiğini, 13 adet yeni emojinin eklendiğini ve pil konusunda da iyileştirmelerin yapıldığını ekleyelim.

Herkes tarafından yüklenebilir olarak yayınlanan iOS 14.2 Public Beta 4 sürümünün sonrasında final serisinin ne zaman geleceğinin de işaretlerinin verildiğini ekleyelim. Beklenti bir beta sürümünün daha gelmesi ve sonrasında final güncellemesinin yayınlanması. Final güncellemesi ile değişikliklerin olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Önceki İçerikApple Watch SE Tehlikeli Derecede Isınma Sorunuyla Gündemde
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Pil Kapasitesi de Açığa Çıktı – Kalan Son Model!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?