iOS 14.2 Beta 3 Yayınlandı Ama Değişiklikleri Neler?

0
1246

iOS 14.1 işletim sistemi güncellemesi konusunda Apple tarafından yapılan bir düzenlemeden söz etmiştik. Apple önce herkes için güncelleme yayınlamış hemen sonrasında bu güncellemeyi geri çekmiş ve sadece geliştiriciler için yayınlamıştı. Biz bu sürüme odaklanmışken iOS 14.2 Beta 3 güncellemesi de yayınlandı.

Yeni beta güncellemesinin ilk etapta hiç bir yeniliği gözükmedi ve biz de paylaşmadık. Fakat hemen sonrasında iOS 14.2 Beta 3 için de bazı artılar ve değişiklikler ortaya çıktı. Bakalım yeni beta ile gelen yenilikler ve artılar neler?

İlginizi Çekebilir: iOS 14.1 Yayınlandı – Önemli Değişiklikler Var! (Güncelleme)

iOS 14.2 Beta 3 ile Gelen Tüm Yenilikler

Bu sürümde kontrol merkezinin yeniden tasarlanmış olduğunu anlıyoruz. Kontrol merkezinde yer alan ögeler çok küçük farklarla yeniden tasarlanırken, AirPlay 2 kontrollerinin de mini değişikliklerle eklendiğini görüyoruz.

Daha önceki sürümde sunulan Shazam uygulamasının kontrol merkezi üzerinden müzik tanıma özelliğinin de iyileştirildiğini görmekteyiz. Shazam uygulamasının kontrolleri geliştirilmiş ve daha fazla kontrol imkanı sunulmuş.

Tabii ki bunlar yeni kontrol merkezi için geçerli olan kısımlar. Kontrol merkezini bir kenara bırakacak olursak iOS 14.2 Beta 3 ile daha önce onaylanan yeni emoji karakterlerinin de sisteme eklendiğini görmekteyiz.

iOS 14.2 Beta 3

13 yeni emojinin göründüğü beta sürümü, pil konusunda da iyileştirmeler getiriyor. Kullanıcıların çok sık şikayet etmeye başladıkları pil tüketimi konusunda da iOS 14.2 Beta 3 içerisinde bir düzenleme yapılmış. Fakat bu düzenlemenin etkilerini görmek için iOS 14.2 final sürümünü görmek gerekecek. Final güncellemesinden sonra anlayacağız gerçekten aşırı pil tüketimi konusunda bir düzenleme yapılmış mı yapılmamış mı?

Beta sürümünün genel iyileştirmeleri ve artıları olsa da gözler bir yandan final seri güncellemesini bekliyor. Bunun için tarih vermemizi isteyebilirsiniz ama vereceğimiz tarih doğru olmaz çünkü Apple en küüçük bir ipucunu vermedi. Güncellemeyi bekleyip göreceğiz.

Önceki İçerikiOS 14.1 Yayınlandı – Önemli Değişiklikler Var! (Güncelleme)
Sonraki İçerik13 Ekim Sonrası iPhone Servis Fiyatlarına Zam Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?