iOS 14.2 Beta 2 Tüm Yenilikler ve Yeni Emojiler

1
845

iOS 14 güncelleme alacak be belki de ilerde çok daha farklı özellikler gelecek. İlerde gelecek olan güncellemeleri bilemeyiz ama çoktan testleri başlamış olan ilk büyük güncelleme için betalar yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak iOS 14.2 Beta 2 yayınlandı ve herkese açık sürüm de sunuldu.

Dün itibariyle yayınlanan yeni beta, bir takım yenilikleri de beraberinde getirdi. Sürümü inceledik ve bu yenilikleri tek tek ele almaya karar verdik. Ayrıca iOS 14.2 Beta 2 sonrasında yeni gelen emojiler hangileri bunlara da bakacağız.

iOS 14.2 Beta 2 Yenilikleri

Emojilere geçmeden önce bu sürümün getirilerine bakalım. Zaten iOS 14.2 ilk betasında da bazı değişiklikler kesinleşmişti ama beta 2 bu konuda daha kararlı bir sürüm oldu.

iOS 14.2 Beta 2

Shazam Düzenlemesi Yayında: İlk beta sürümünde Shazam uygulamasının kontrol merkezine taşınacağı söylenmişti. Shazam kontrol merkezindeki yerini aldı ve yeni betada da bazı işlevsel yenilikler kazandı. Artık kontrol merkezinde doğrudan uygulamayı bulabilecek ve Apple Music tavsiyelerini alabilecek.

Apple Watch Uygulamasının Simgesi Değişti: Solo Loop kayışlarının geldiğini ve bu kayışları alırken ölçüleri nasıl alacağınızdan söz etmiştik. iOS 14.2 Beta 2 ile bu yönde bir simge çalışması yapıldığı görülüyor. Apple Watch uygulamasının simgesinde bir değişikliğe gidildiği görülüyor. Yeni simgede tek parça kayış kullanıldığı anlaşılıyor.

Bunun dışında beta 1 ile aynı değişiklikler olduğu anlaşılıyor. Tabii ki emojileri saymayacak olursak. Yeni sürümle beraber gelecek yeni emojileri de paylaşalım.

iOS 14.2 Beta 2 ile Gelecek Yeni Emojiler

Yeni emojileri sınıf sınıf incelememiz daha doğru olacak diye düşünüyorum. Gelecek yeni emojileri bu sınıflara göre açıklayalım.

Ev Sınıfı: Diş fırçası, Dikiş iğnesi, Sihirli Değnek, Yuva Bebekleri, Fare Kapanı, Piston, Çaydanlık, Ayna, Sakıda bitki

Giyim Sınıf: Askeri Kask, Thong Sandal

Yiyecek Sınıfı: Biber, Gözleme, Fondü, Kabarcık Çay, Zeytin, Yaban Mersini, Dolmalık Biber, Tamele

iOS 14.2 Beta 2

Hayvanlar Sınıfı: Kutup Ayısı, Fok, Dodo, Böcek, Sinek, Solucan, Mamut, Kunduz, Bizon, Kara kedi, Hamamböceği

Vücut Sınıfı: Akciğerler, sıkışmış parmaklar, Anatomik kalp

Müzik Sınıfı: Uzun Davul, Akordeon

İnsan Sınıfı: Mx. Baba, Kucaklayan insanlar, Erkek gelin, Ninja, Bebek besleyen adam ve kadın, Simokinli kişi ve kadın.

iOS 14.2 Beta 2 ile gelecek olan emojiler bunlar gibi gözüküyor. Yeni emojilerin ve yeni özelliklerin yayınlanacağı final güncellemesi duyurulduğu zaman bilgi vereceğiz.

Önceki İçerikApple A14 Bionic Nasıl Bir İşlemci? Ne Kadar Güçlü?
Sonraki İçerikYeni İpuçlarına Göre iPhone 12 Kutusu İçerisinde Kulaklık Olmayacak
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?